הנך נמצא: מדריך בסיסי / שיעור 1 / דף 1
 


המדריך של תאו ל- JavaScript
 


דפים בשיעור זה:
1: JavaScript חבר שלך
2: הכל אודות מדריך זה
3: קדימה לעסק
4: להחביא JavaScript
5: סיכום שיעור 1
|
|
|
|
|
|

שיעור 1

דף 1: Javascript חבר שלך.

אינטראקטיביות (הידודיות בעיברית), היא אינה האפשרות ללחוץ על כפתור בכדי להגיע לעמוד אחר - כפי שמרבית האתרים טוענים לה. אך, עם JavaScript עמוד HTML יכול ממש להגיב לפעולותיך: תמונות יתחלפו כשתעבור עליהן עם העכבר, שדות טפסים יכולים להשפיע זה על זה בהתאם למה שתמלא בהם וחישובים יכולים להתבצע מבלי הצורך לשתול CGI.

שפת JavaScript פותחה ע"י Netscape ופעילה בכל הדפדנים הגדולים מגירסא 3.03 ואילך (למעשה, תמיכה בסיסית ב- JavaScript קיימת כבר בגירסאת Navigator 2.0). תאו, עובד עם JavaScript מיום המצאתה, והוא יצר את חמשת השיעורים האלו במיוחד על מנת לאפשר לך ללמוד את צעדיך הבסיסים ב- JavaScript. הקורס המזורז מכיל דוגמאות ותרגולים רבים. למעשה, כבר בתום השיעור הראשון תאלץ לכתוב קוד JavaScript כתרגיל.

השיעור מתחיל במבט על ייסודות ה- JavaScript, כולל: משתנים, הצהרות אם-אז (if-then), ארועי קישורים (link events) וחילופי תמונות. תמשיך לצלול יחד עם תאו לתוך מבנה האובייקטים, חלונות ומסגרות (Frames), תחביר JavaScript ללולאות, מערכים, פונקציות וטפסים. האם כל זה נשמע לך כמו ז'רגון פקידותי מעורפל? ובכן, תתחיל לצלול וללמוד!

הכיף לא נגמר אחרי שתסיים ללמוד את ייסודות ה- JavaScript – תאו הרכיב עבורך את המדריך המתקדם ל- JavaScript לכתיבת סקריפטים מתקדמים.

חזור לתחילת הדף

לדף הבא «--

 
       
       
   
 
 

עמוד ראשי
מדריך בסיסי
מדריך מתקדם
החלפת תמונות
גניבת קוד
מפת האתר