ראשי > מבנה רשת האינטרנט > שם דומיין

web structure רשת האינטרנט

Domain Name System- שיטת שמות דומיין משלימה את פעולת ההתאמה של שמות דומיין לכתובות IP. שמות דומיין וכתובות IP המתאימות להם חייבים להיות יחודיים. אחרת השיטה לא תוכל לזהות באופן חד ערכי אירגון מסוים. שיטת שמות דומיין הינה אוסף של בסיסי נתונים אשר מכילים מידע על שמות הדומיין וכתובות ה-IP המתאימות שלהם. שרתים של שמות הדומיין הינם מחשבים אשר מתרגמים את שמות הדומיין לכתובות IP . שיטה זו מאפשרת למשתמשי האינטרנט להשתמש בשמות דומיין שהם יותר אינטואיטיביים מאשר כתובות IP, בהם יש צורך לזכור סדרה של מספרים.

סיכום:

יחודי, לא יתכנו שני אירגונים ברשת האינטרנט עם שם דומיין זהה. שם דומיין טיפוסי מכיל דומיין משני ודומיין ראשי , כגון "bigco.com" . בנוסף, ניתן להוסיף מידע המכיל שם המחשב המארח ותת-דומיין, למשל, "tiger.newyork.bigco.com". שם דומיין ראשי מתאר את סוג הארגון או המדינה ע"י שם דומיין (EDU, COM, UK וכו').
כל שם דומיין מתאים לכתובת IP מספרית, בו משתמשת רשת האינטרנט על מנת להעביר נתונים. שיטת שם הדומיין (Domain Name System) משלימה את משימת ההתאמה של שמות הדומיין לכתובות ה-IP, כך שהמשתמשים של האינטרנט צריכים לזכור רק את שם הדומיין ולא את המספרים המרכיבים את כתובת ה-IP המתאימה.

  הקודם הבא