arrow

פרק 4 - קבלת כרטיס אשראי: קבלת חשבון מסחרי

קפיטליזם בפעולה

כעת, הגענו לשלב שבו נוכל לדבר על נוכלים. אם תעשו חיפוש על "חשבונות אשראי" או משהו דומה, תמצאו חמישה-שישה טריליון אתרים. הגיון פשוט והספקנות הטבעית של גולש באינטרנט חכם יגידו לכם שלא כל הגופים הללו חוקיים. כמה מהם עסקים בעלי שם ומנוהלים היטב, כמה מהם הם נסיון גניבה גלוי, והשאר ממוקמים היכן שהוא בין הקצוות הללו. שם נמצאים הטיפוסים המפוקפקים, הנוכלים, הישרים אבל חסרי היכולת ועוד רשימה ארוכה של טיפוסים שעמם לא תרצה להתעסק.

השכבה הנמוכה ביותר בג'ונגל הזה, זה הנוכל הפשוט. ה"חברה" מבטיחה להשיג לך חשבון מסחרי מהר ובזול, היא תיישב כל הבט אחר במערכת כרטיס האשראי שלך, וכנראה כל דבר אחר שתרצה שיבטיחו לך. אתה תשלם כמה מאות דולרים בתור מקדמה. כמה שבועות לאחר מכן, כמה חבל, הבנק לא יאשר את החשבון שלך. מצטערים אבל הדולרים שלך הלכו.

חברות קצת יותר מתוחכמות, ינצלו את הבורות שלכם בנוגע לדרך פעולתו של כרטיס האשראי, ויגרמו לזה להישמע ליותר מסובך מכפי שזה באמת. הם ינסו למכור לכם תוכנה יקרה, וינסו לגבות מכם שכר טרחה מוגזם מדי. אולי הם באמת ישיגו לך חשבון מסחרי חוקי לכל הדעות, אבל מה שהם באמת מנסים למכור זה את התוכנה שלהם, שהיא אולי לא מה שאתם באמת צריכים. אנשים, באופן מוטעה, חושבים שהסדרת כרטיס אשראי זו פעולה מורכבת למדי, לכן קיימות הרבה הצעות ל"הכל בפתרון אחד". כמה מהן הן באמת עסקאות לא רעות, וכמה פשוט "שוד לאור היום".

יש חברות שמשתמשות בכרטיס האשראי בתור פתיון כדי למכור מוצר אחר לגמרי כמו "צ'קים וירטואליים" או "כסף וירטואלי". עד כמה שעתיד הדברים הללו נשמע מבטיח, כרגע אין להם שימוש אצל מרבית הסוחרים המכוונים. אנשים משתמשים בכרטיסי אשראי, וזה כמעט כל מה שאתה צריך לדאוג לגביו.

אז איך אפשר לעשות את הסינון הנכון?

קודם כל, תלמד, ואל תאמין לכל תרגיל שווקי. תבדוק כמה אתרים לפני שתוכל להרגיש אילו מבין החברות מבוססות, בעלות שם ואמינות ואילו מהן חובבניות שרק עתה נכנסו לעולם המסחר האלקטרוני. אין כל פסול בהעזרות במתווך במקום ניהול עסקים ישירות עם הבנק ותוודא שאתה מתעסק עם חברה ידועה, בעלת מוניטין מבוסס.

כפי שכבר צוין קודם, אפילו אל תשקול לעשות עסקים עם חברה שלא מפרסמת באתר שלה את הפרטים המלאים לצורך יצירת קשר. כתובת מלאה, מספר טלפון וכתובת ה-e_mail צריכים להיות מוצגים בגאווה. כמובן, יש חברות הרוצות להתקשר אליך ישירות ולנסות לעשות לך מסע שווק בטלפון, כך שהם יספקו רק טופס מכוון שיהיה עליך למלא "לפרטים נוספים". לכמה אנשים זה יראה מקובל לסוג מסוים של עסקים, אבל לחברה שמנסה למכור שרותים הקשורים לאינטרנט זו יכולה להראות דרך מוזרה לעשות עסקים.

אם החברה היא תאגיד מתפתח שקיים כבר זמן מה, האתר שלהם צריך להכיל הרבה מידע לגבי טיב המוצרים שלהם ואיך הם עובדים. אתר, המורכב מעשרות עמודים, כשכל אחד מהם מכיל לא יותר מאשר רשימה מנופחת של סיסמאות שווק, הוא סימן ל"סטוץ ללילה אחד".

arrow אופציות לעיבוד התשלומים
תוכן עניינים


פרק 1 -> פרק 2 -> פרק 3 -> פרק 4 ->