אתם נמצאים כאן : העמוד הראשי » טכנולוגיית השן » איך הכל עובד? » השכבות העליונות
שליטה לוגית בקשר ופרוטוקול הסתגלות

זהו הפרוטוקול מולו היישומים יפעלו, אם לא עושים שימוש ב - Host controller. הפונקציות הבסיסיות של L2CAP הן:
ריבוב- על הפרוטוקול לאפשר ליישומים רבים להשתמש בו זמנית בקשר בין שני מכשירים.
סגמנטציה והרכבה מחדש- על הפרוטוקול להקטין את גודל החבילות המסופקות על ידי יישומים לגודל חבילות שפס הבסיס מקבל. L2CAP בעצמו מקבל חבילות בגודל של עד kb 64, אולם חבילות פס הבסיס יכולות לקבל payload של מקסימום 2745 ביטים. יש לבצע פרוצדורה הפוכה, של הרכבת החבילות המפורקות בסדר הנכון, עבור החבילות המתקבלות.
איכות השירות- L2CAP מאפשר ליישומים לדרוש QoS בפרמטרים מסוימים, כגון שיא רוחב הפס, לטנטיות ושוני בעיכוב. L2CAP בודק אם הקשר מסוגל לספק זאת ואם כן, אכן מספק זאת. באופן בסיסי, L2CAP מספק לשכבת הרשת פונקציות ליישומים ופרוטוקולים גבוהים יותר.

ממשק ה- Host Controller- המבנה הבסיסי, המציג כיצד שכבות ה- Host Controller מותאמות למחסנית הפרוטוקול, מוצג בתרשים הבא:

עבור מכשירים רבים, ניתן להוסיף את המודול המאפשר את טכנולוגיית ה- Bluetooth ככרטיס נפרד. לדוגמא, במחשב אישי או לפטופ ניתן להוסיף את חומרת ה- Bluetooth ככרטיס PCI או כמתאם USB. מודולי חומרה לרוב מיישמים את השכבות הנמוכות - רדיו, פס בסיס ו- LMP. אז הנתונים אשר נשלחים על גבי ה- LMP ופס הבסיס משונעים על גבי bus פיזי כגון ה- USB. יש צורך ב- driver ל- bus זה ב- host, כלומר המחשב האישי ויש צורך ב"ממשק Host Controller" על גבי כרטיס החומרה של Bluetooth, כדי לקבל נתונים מה- bus הפיזי. כלומר, אם שכבות ה- Bluetooth הגבוהות, L2CAP ומעלה הנן בתוכנה והנמוכות יותר הנן בחומרה, יש צורך לפחות בשכבות הנוספות הבאות:
HCI Driver- זהו ה- driver עבור ממשק ה- Host Controller. הוא שוכן ב -host, מעל ה- bus הפיזי ומפרמט את הנתונים שיתקבלו על ידי ה- Host Controller על גבי חומרת Bluetooth.
ממשק ה- Host Controller- שוכן בחומרת Bluetooth ומקבל התקשרויות מה- bus הפיזי.
 

                                                                                                                                        

 


.מומלץ לצפיה ברזולוציה של 1024*768 ומעלה*

© כל הזכויות שמורות למערכת מידע אקדמית אית"ן