ראשי>>מבוא למשתמש מתחיל>>התנהגות ונימוסים

 

 

 

 
מפת הפרק
 

ההתנהגות והנימוסים ב-USENET

 

אלו מגבלות חלות על התנהגותך ב-USENET ?

 

כפי שהזכרתי ב-מהי USENET  ל-USENET אין חוקים רשמיים.תחת זאת , משתמשי רשת ומנהל רשת שלך קובעים מגבלות , למרות שבחלק מהמקרים הן אינן ניתנות לאכיפה.

 

כתוצאה מכך , אם מנהל מערכת מסכים עם התלונות , אפשר לקבל אזהרה  אודות הגישה לרשת או שהחשבון עלול להסגר.אם מנהל מערכת לא יתערב קהילת USENET איננה יכולה לעשות דבר אלא רק להמשיך לשגר מאמרים נגדך . זהי השיטה הקיימת ב-USENET .באופן תיאורטי אפשר לאמור כל דבר מבלי להתחשב באנשים הנעלבים או נפגעים מהמאמר שלך , אבל מצד שני כקורא בקבוצת דיון , צריך להשלים עם התנהגות זו. למרבה מזל , ישנם כמה צעדים שבהם ניתן לנקות על מנת למנוע שיגורים  מסוג זה.

 

למרות שישנם אנשים הממשיכים בהתקפות האישיות ב-USENET ללא הפרעה מצד מנהלי מערכת או חברים לעבודה משתמשי USENET הם קבוצה מנומסת המקיימת קווים מנחים להתנהגות ברשת , שנקבעו בהסכמה הדדית , הנקראים כלל התנהגות ברשת (netiquette)

 

 ניתן להשיג את המדריך המלא לכללי התנהגות ברשת בקבוצת דיון news.announce.newusers . בטרם תכתוב את השיגור הראשון שלך כדאי לקרוא בקבוצת דיון זו מאמרים הקשורים ל-NETIQUETTE .

 

חוק מכריע ב-USENET קובע שהערות מעליבות , משפילות או גזעניות אסורות לחלוטין (אלא אם נמצאים באחת מקבוצות דיון התמהוניות יותר , כגון alt.tasteless ) . המוניטין מאוד חשוב ברחבי USENET , לכן אם משתמש ממשיך להעיר הערות טיפשיות , משתמשים אחרים יתרחקו בעתיד באופן אוטומטי מהשיגורים שלו .

 

מאוד חשוב לשמור על בהירות ותמציתיות בשיגורים. כדאי לערוך מאמרים ארוכים , כדי לשפר את קריאתם רק מתי שצריך כי אנשים נוטים להתעלם מאלה שחוזרים ומשגרים מאמרים ארוכים ורבי מלל. אם אתה מצרף או מצטט מאמר של מישהו אחר במאמר שלך הקפד על קיצור ושייכות של הקטע . אל תעתיק את ההודעה במלואה .

 

הימנע מהודעות אישיות . USENET איננה שירות פרטי של דואר אלקטרוני לתקשורת בקבוצות קטנות , המשתמש בדואר אלקטרוני למטרה זו. מיליוני מערכות יורידו את ההערות שלך תמורת מחיר כלשהו , לכן אל תזלזל בזמן ובכסף שלהם.

 

לבסוף העקר. למרות מה שאומרים העיתונים וחברות ליחסי ציבור , USENET איננה מיועדת להודעות עסקיות , למודעות , לתוכניות להתעשרות או לשיגורים דומים. שיגורים חסרי בושה לקבוצות דיון רבות כדי לשדל לקוחות, נוסו פעמים אחדות וזכו לגינוי כללי . מותר לך להזכיר שירות שאתה מספק , בית מלאכה או שם חברה רק כשזה נעשה בהקשר המתאים לכל המאמרים בקבוצת דיון (שידל ישיר נאסר) .

 

תוכניות פירמידה , מכתבים משוכפלים , הסיפור על הילד העני שמנסה להשיג את אוסף הבולים הגדול בעולם , כרטיסי ביקור , כרטיסי אשראי וכן הלאה הם מזויפים בלתי חוקיים  והפרה חמורה של כללי התנהגות ברשת . לקבוצות המשתמשים אומנם אין שליטה על מה שאתה משגר אך הרשת מגנה התנהגות כזאת במהירות רבה .

 

 
     

about the site