דף הבית >> טיפוגרפיה >> קריאות >> פונטים

 

פונטים

לכל פונט יש יחוד משלו שצריך ליצור התאמה הרמונית מתאימה בין הזרימה החזותית והמילולית ובין התוכן שלך. עם הגרסאות הראשונות של HTML, לא היתה שליטה על פונטים. פונטים נקבעו על ידי הדפדפן, לכן דפים ניצפו בכל פונט שהמשתמש הגדיר בדפדפן שלו. הגרסאות החדשות של HTML ו- CSS נותנות למעצבים להגדיר את הפונט. זה שימושי לא רק מסיבות אסתטיות אלא גם בגלל הגדלים השונים של פונטים. מבנה שנבנה בקפידה עבור פונט מסוים עלול להראות גרוע כאשר משתמשים בפונט אחר.

בהגדרת פונטים אתה צריך לבחור בפונטים שהם בררת מחדל של רוב מערכות ההפעלה. אם אתה מגדיר פונט שלא מותקן על מחשב המשתמש, הדפדפן יציג את הדפים שלך עם הפונטים שמוגדרים כברירת המחדל. קח בחשבון, שמשתמשים יכולים לקבוע את העדיפויות של דפדפן שלהם להתעלם מתוויות של פונט ולהציג את כל הדפים בפונט של בררת המחדל הנבחרת שלהם.

קריאות על המסך
חלק מהפונטים יותר נוחים לקריאה מאחרים על המסך. פונט מסורתי כמו Times Roman נחשב לאחד הנוחים לקריאה על נייר, אבל ברזולוציה של מסכים הגודל שלו קטן מדי והצורה שלו מעוותת. קריאות לרוב מושפעת מגובה ה-x (הגובה של האות הקטנה "x" ) והגודל הכולל של הפונט.

פונטים מותאמים
Times New Roman מהווה דוגמה טובה של פונט מסורתי שהותאם לשימוש על מסך המחשב. פונט כמו Times New Roman (בררת המחדל ברוב הדפדפנים) הוא ממוצע מבחינת קריאות על מסך המחשב, עם גובה x בינוני. Times New Roman הוא פונט טוב לשימוש במסמכים כבדים של טקסט שכנראה יודפסו על ידי קוראים.

מעוצבים עבור המסך
פונטים כמו Georgia עוצבו במיוחד לקריאות על מסך המחשב ; הפונטים האלה מאפשרים קריאות מצוינת לדפים שאמורים להיקרא ישירות מהמסך. אף על פי כן, פונטים אלה, בעלי גובה x גדול, אינם נראים טוב כאשר הם מודפסים על נייר.

בחירת פונטים
השיטה המקובלת ביותר לבחירת פונטים היא שימוש ב- Times New Roman או ב- Georgia עבור גוף הטקסט וב- Verdana או Arial עבור כותרות. אנחנו בדרך כלל משתמשים בדפי טקסט ב- Times New Roman כי זה מאזן באופן הגיוני בין צפיפות של מידע וקריאות כוללת. רוב קוראים מוצאים את Times New Roman כנוח לקריאה בטקסט מודפס על נייר. אתה יכול באמת לשפוט קריאות של פונט רק בתוך ההקשר, על המסך, כפי שמשתמשים יראו את הדף שלך.

הפונטים הכי שימושיים ששולחים עם מערכות ההפעלה של מקינטוש וחלונות מודגמים כאן ( השמטנו פונטים של מפת הסיביות וקישוטיים או פונטים מחודשים) :

הגדרת פונטים
הגרסאות המוקדמות של HTML לא נתנו למעצבים להגדיר פונטים למסמכים ברשת. עם גירסה 3.2 נספו כמה תגים חדשים שאפשרו שליטה טובה יותר,וביניהם תג ה- FONT. הרבה מאלה " גונו " על ידי אחוד רשת האינטרנט העולמית, מה שאומר שהם עלולים לא להופיע בגרסאות עתידיות של HTML. אף על פי שהתגים האלה מאפשרים למעצבים ליצור דפים יותר אלגנטיים למראה, הם גם יוצרים קוד מגושם שעלול להיות קשה לתחזוק. אתה יכול עדיין להשתמש בתג של הפונט כדי לקבוע את הפונטים במסמכים שלך, אבל גישה יותר טובה היא לגבש את פורמט הטקסט ב- CSS.

 


  |   דף הבית  |  הדפס עמוד  |  מפת האתר  |  לתחילת העמוד  |  


המדריך לבניית אתרים
מערכת המידע האקדמית - איתן כל הזכויות שמורות © 2003