דף הבית>>עיצוב האתר>>מבנה האתר>>תרשימי האתר

 

תרשימי האתר

תכנון אתר בעזרת צוות לעיתים קרובות קל יותר אם אתה מבסס את תכנון המבנה העיקרי שלך ואת ההחלטות, על תרשים מבני ראשי משותף של האתר שכל חברי הצוות יוכלו לעבוד איתו. תרשים האתר צריך להתפתח במקביל להתפתחות התוכנית ויכול לשמש כמסמך המרכזי לתכנון. תרשימים של אתר מצוינים בשביל לתכנן גם את הטווח הרחב של האתר וגם את הפרטים של איפה כל חלק של תוכן, ניווט, או פונקציונאליות אינטראקטיבית יופיע.

מבנה הקבצים באתר
תרשימי אתר גם שימושיים כאשר הפרויקט שלך מתקדם מתכנון לייצור ממשי של הדפים. בזמן שהאתר החדש נבנה בספריה על השרת, תרשים האתר הוא לעיתים קרובות המקום הראשון בו המתכנתים מסתכלים כדי לתכנן את חלוקת הקבצים של האתר לתוך תיקיות על השרת.
התבנית של ספריות ותת ספריות של קבצי האתר צריכים לשקף את חלוקת ומבנה התוכן כפי שניתן לראות בתרשים :

סיכום
רוב אתרי האינטרנט המורכבים חולקים אספקטים של כל שלושת הסוגים של מבני מידע. חוץ מבאתרים שבאופן קפדני שומרים על סידרה של דפים, משתמשים צפויים להשתמש באתר שלך בדרך חופשי יותר, כמו בספר עיון. אבל תבניות השימוש הבלתי ליניאריות הטיפוסיות של גולשים לא פוטרות אותך מהצורך לארגן את החשיבה שלך ולהציג אותה במבנה עקבי וברור שמייצג את מטרות העיצוב שלך. הטבלה מתחת מסכמת את שלוש התבניות הארגון העיקריות לעומת התבנית הליניארית :

 


  |   דף הבית  |  הדפס עמוד  |  מפת האתר  |  לתחילת העמוד  |  


המדריך לבניית אתרים
מערכת המידע האקדמית - איתן כל הזכויות שמורות © 2003