דף הבית >> התהליך >> הגדרת יעדים >> בניית האתר

 

בניית האתר

רק בשלב המתקדם הזה של הפרויקט מרבית הדפים של רשת של האתר נבנים ומתמלאים בתוכן. על ידי לשלב שיש בידך ארכיטקטורת אתר מפורטת, מרכיבים מתאימים של תוכן, והגדרות עיצוב דף מפורטות, אתה תפחית מאמצי פיתוח מיותרים, ובזבוז אנרגיה הנגרמים כתוצאה מניסיון ליצור דפים מהר מדי. כמובן, אתה תמיד תלמד דברים חדשים על העיצוב הכולל שלך כאשר הדוגמית הראשונית גדלה לתוך האתר של המלא. היה מוכן לשפר את העיצוב תוך כדי שאתה מנווט דרך האתר אינטרנט הגדל ומגלה גם נקודות חלשות והזדמנויות לשפר ניווט או תוכן.

כאשר האתר בנוי, עם כל הדפים גמורים וכל מאגרי הנתונים ומרכיבים שונים משולבים, הוא מוכן לבדיקת "בטא" . הבדיקה צריכה להיעשות בעיקר על ידי קוראים חיצוניים לצוות הפיתוח שלך שמוכן לספק ביקורת ודיווח על באגים, טעויות הקלדה, ובקורת על העיצוב הכולל ויעילות של האתר. משתמשים טריים באורח בלתי נמנע יראו דברים שאתה וצוות הפיתוח שלך דילגתם עליהם. רק אחרי בדיקה כוללת של האתר תוכל להתחיל לפרסם את כתובת האינטרנט לקהל יותר גדול.

תחזוקת הקוד
רוב העסקים או מחלקות בארגונים גדולים יותר ישכרו את שירותיה של קבוצת פיתוח כדי ליצור את עיצוב האתר הראשוני ולבנות את כל הדפים בגירסה הראשונה של האתר. לעיתים קרובות עד שהמעשיות של תחזוקת האתר באה לידי יישום, לקוחות אינם מבינים את החשיבות בהבנת הפרטים של איך המפתח יצר את קוד ה- HTML היוצר את אתר האינטרנט. אף על פי שכל HTML דומה לתוכנת גלישה ברשת, איך בנוי פורמט הקוד ובאיזה כלים השתמשו לבנייתו יכול ליצור הבדל ענק באיך שהקוד נראה לקורא אנושי. הבט בשתי דוגמאות הקוד הבאות:

דוגמה 1:

<! — START OF SCHEDULE TABLE ======= — >
<table summary="Human Investigations Committee II schedule, FY 2001." border="0" width="100%" cellspacing="0" cellpadding="1">
<tr valign="top">
<! — =============================== — >
<td width="50%">
<p class="tabletext">
Deadline for Submissions</p>
</td>
<td width="2%">
&nbsp;
</td>
<td width="48%">
<p class="tabletext">
Meeting Dates 2001</p>
</td></tr>
<! — =============================== — >

דוגמה 2:

<table summary="Human Investigations Committee II schedule, FY 2001." border="0" width="100%" cellspacing="0" cellpadding="1"><tr valign="top"><td width="50%"><p class="tabletext">Deadline for Submissions</p></td><td width="2%">&nbsp;</td><td width="48%"><p class="tabletext">Meeting Dates 2001</p></td></tr>

איזה דוגמה אתה מוצא קלה יותר להבנה? דוגמאות הקוד האלה בדיוק שוות ערך מבחינת הדפדפן, אבל רוב האנשים היו מוצאים את דוגמה 1 באופן קלה יותר לקריאה והבנה באופן משמעותי. אם אתה שוכר מפתח לבנות את האתר שלך, זה מכריע להבין איך המפתח כותב קוד, באיזה מצב יהיה הקוד כאשר האתר יימסר, ואם התוכנה שבה השתמש המפתח מתאימה לתוכנה בה אתה תשתמש לתחזוק האתר. חלק מהתוכנות המשמשות לפיתוח ברשת מייצרת קוד HTML שכמעט בלתי-אפשרי לבן אנוש לקרוא בלי שינוי משמעותי ויקר. תוכנות אחרות ( כמו Dreamweaver ) מייצרות קוד HTML שקל למתכנתים לקרוא, שיכולים לעשות הבדל ענק אם אתה מחליט להחליף מפתחים או אם אתה מחליט לערוך HTML ישירות. אם אתה שוכר מישהו ליצור את אתר האינטרנט שלך, בדוק מהם הכלים שהוא או היא ישתמשו לכתוב את ה- HTML וכל קוד אחר. בקש לראות דוגמאות של קוד HTML שנכתב עבור לקוחות אחרים. בדוק את הקוד כדי להיות בטוח שהמפתח מכניס הערות רלוונטיות לקריאות בצופן. בדוק אם עלולות להיווצר בעיות או סכסוכים בעקבות דרישה להשתמש בכלי הפתוח המועדפים עליך לעריכת קוד HTML שהמפתח שלך מייצר.

 


  |   דף הבית  |  הדפס עמוד  |  מפת האתר  |  לתחילת העמוד  |  


המדריך לבניית אתרים
מערכת המידע האקדמית - איתן כל הזכויות שמורות © 2003