arrow

מהם מסננים (Filters)

מסנני Photoshop

[Image110.gif]

ל- Photoshop יש מבחר גדול של מסננים. מסננים מאפשרים ליישם אפקטים ויזואליים מיוחדים לתמונות. הבט ברשימה הארוכה שבתפריט הנשלף בדוגמא שמשמאל.

שיטה אפקטיבית ללמוד את המסננים היא לשחק אתם. התחל עם כמה שנשמעים לך מוכרים. לפני שתשתמש באחד המסננים, צור בדמיון שלך את התמונה של מה שתצפה לראות. זה חשוב לייצור המיומנויות שלך והספרייה העיונית הדמיונית (mental reference library) שלך.

 

 

 

 

ספרייה עיונית (Reference Library)

מומלץ שיהיו לך דיסקים המכונים "ספרית גרפיקה" (Graphics Library), הכוללים מספר של תת תיקיות (sub-folders). אחת מתת התיקיות הללו תכונה "מסננים" . שמור כמה מתמונות הבדיקה העיקריות (key test images), ואת קבצי הטקסט הקשורים לתוך התיקייה הזו. בחן את הקבצים האלה מדי פעם, אחרת הם יאבדו את משמעותם.

 

בדיקות מסננים (Filter Tests)  

התחל את הבדיקות שלך ושחק ע"י שימוש בהגדרות ברירת המחדל, או צור את נקודת ההתחלה שלך, אם יש בכך צורך. השתמש באותם המסננים והסידורים על כמה תמונות אחרות, עם שינוי הטווח ותכונות כמו:

צבע (Color).

טון (Tone).

ניגוד (Contrast).

חדות (Sharpness).

כמו כן נסה את הפילטרים על תמונות עם גדלים שונים ערך הסידורים (settings value) מושפעים מגודל התמונה. תמונה גדולה יותר דורשת ערכי הגדרות גבוהים יותר.

 

ביטוח זול (Cheap Insurance)

[Image111.gif]

התחל תמיד עם תמונה משוכפלת על שכבה חדשה. זה ישמור על תמונת ההתייחסות שלך שימושית וללא שינוי. תשנה את השם של שכבת העתק הרקע (Background Copy layer) למשהו רלוונטי.

 

 

[Image112.gif]

אפשר לקרוא לשכבה GusBlur_5 אם הפעולה העיקרית על השכבה הזו היא השימוש במסנן Gaussian Blur הקבוע על הערך 5.

 

 

 

שינוי שם השכבה (Renaming A Layer)

לחיצה כפולה על השכבה פותחת את 'דו-שיח אופציות השכבה', בה ניתן לשנות את שם השכבה בקלות.

 

טשטוש הבחירה (Blur Of Choice)

[Image113.gif]

למישור "טשטוש" (Blur) ו"יותר טשטוש" (Blur More) אין לוחות-בקרה. השתמש ב- Gaussian Blur, יש לו לוחות-בקרה והצגת זמן אמת מוקדמת.

ב- ,Windowsאם אחרי רכיב בתפריט יש "", זה אומר שיש אופציות נוספות כמו תיבת דו-שיח או לוחות-בקרה. האופציות הבאות כולן מפעילות חלונות בקרה:

טשטוש תנועה (Motion Blur…)

טשטוש מוקדי (Radial Blur…)

טשטוש פיקח (Smart Blur…)

נסה פונקציות אלה בעצמך. קרוב לוודאי הן יעזרו לפתור כל מיני חידות גרפיות בעתיד הקרוב.

ציפייה ואפשרות החיזוי (Expectation and Predictability)

התחל עם תמונה דמיונית (mental image) או כל ציפייה ברת-מדידה אחרת. שחק וערוך ניסויים המבוססים על ציפיות אלה. בחן את התוצאה בהשוואה לתמונה הדמיונית המקורית.

שחק עם המסננים כפי שהיית משחק עם עדשות חדשות או סרטים צבעוניים. למד את התכונות שלהם. אחרי שתרכוש חוש פנימי באמצעות ניסוי והטעייה, תוכל לבחור את הכלי הנכון, ולהשתמש בו בדיוק באופן הדרוש כדי לקיים את הרעיונות שלך.

 

שמירה וסקירה (Save and Review)

רשום את הציפיות וההבחנות שלך. רשום את התוצאות והגילויים. וודא שכתבת את המסקנות שרכשת מהתאמת התמונה הדמיונית עם התוצאות המוחשיות. שמור את קובץ הטקסט, יחד עם קבצי התמונה, לספריה העיונית שלך.

 

חזרה (Repeat)   

בחן את הקבצים הללו מדי פעם, או ערכם יאבד את משמעותו.

 

כל דבר שעובד (Anything That Works)

לאנשים מסוימים זה יכול להיות שעמום או בזבוז זמן. עשה כל מה שצריך כדי להחזיק את ההשראה שלך.

 

Plug-ins: Fun Just Got Turbo-charged

[Image114.gif]

, כמו רוב הכלים המקצועיים האחרים, תומך ב- Plug-ins. זה מאפשר שימוש במסננים המפותחים ע"י מפתחי תוכנה אחרים.

ברגע שהותקנו, הם מופיעים בתחתית הרשימה הנשלפת של המסננים, כפי שנראה בדוגמא הנ"ל. אני משתמשת ב- Kai's Power Tool 3.0ו- Extensis Photo Toolsכי הם עונים לדרישותיי. ישנם Plug-ins רבים אחרים, כמו:

AlienSkin

Andromeda

Chromatica

DigiEffects

Factory

Fastcore

Digital Frontiers

Picture Man Collection

The Flux Collection

Visual Manipulation

ורבים אחרים

הערה: ישנה נטייה בין צלמים רבים להפוך למקובע יותר מדי עם הכלים. הם עלולים להישאר עם כל כך הרבה כלים לא מוכרים, שזמן התגובה שלהם הופך להיות ממש איטי. יש אף כאלה שויתרו בסופו של דבר על צילום תמונות כי קשה להם מדי לסחוב את המשאות הטכניים שלהם.

אל תיתן לתמונה או המסר שלך ללכת לאיבוד מאחורי אשליה או תכסיסים נחמדים. מומלץ להשתמש  במסננים כדי ליצור אפקט שמוסיף למסר. מומלץ גם להשתמש במסננים שמאחדים אפקטים מבחינה לוגית, כדי לחסוך את זמן הייצור.על הכלי טקסט

תוכן העניינים

מהו שיבוט/חותמת גומי (What Is Cloning/Rubber Stamp)