ראשי>>מנוע חיפוש לקבוצות דיון>>חיפוש בקבוצות דיון

 

 

 

 
מפת הפרק
 

חיפוש בקבוצות הדיון של USENET

קבוצות דיון של USENET  הן מקבצי מסרים הממוענים לקבוצות אנשים בעלי נושאי עניין משותפים, ולא מסרים המיועדים לנמען בודד. לכל אחת מבין עשרות אלפי קבוצות הדיון הקיימות יש נושא מסוים, החל בספרים וכלה בתרבות נפאל. כל אחת מן הקבוצות הפעילות יותר מייצרת מאות מסרים ליום. אולם, ביכולתך להשתמש ב-Alta Vista כדי לחפש בין כל המסרים בתקופה של חודש ויותר את אלה שברצונך לקרוא, מבלי שתצטרך לפלס את דרכך בין כולם.

כיוון שדיוני USENET הם חופשיים, ספונטניים וזמינים כמעט לכל מי שנמצא באינטרנט, הם מציעים סוג חדש ושונה של מידע מזה שמציעה ה-WEB. קבוצות דיון נוטות להיות עדכניות ביותר ולכן זהו המקום בהא הידיעה לחפש סקירות ותגובות על סרט שזה עתה יצא לאקרנים, או תגובות של אנשים למשבר פוליטי האחרון, להכרזת מוצר או לרכישת חברה כלשהי.

בעוד שעמודי WEB של חברות ותאגידים משקפים לעתים קרובות את התחזית הרשמית וכפופים לשכתובים מרובים, מסרים הנכתבים על-ידי עובדים באותן חברות נוטים להיות ספונטניים ובדרך כלל אינם נבדקים על-ידי אף אחד פרט לכותב ( בדומה לדואר האלקטרוני ). לכן, אם אתה מעוניין בתחזית הרשמית של החברה ובמידע אמין על מפרטי מוצרים ומחירים, עיין בעמודי ה-WEB. אולם, אם אתה רוצה לדעת מה אנשים אומרים על המוצרים שלך ושל מתחריך, חפש בקבוצות הדיון.

לפי דעתי 2 מנועי חיפוש הכי טובים ויעילים הם Altavista ו Google. בפרק הזה אני דן במנוע חיפוש של Altavista כי הנושא שלה קצת יותר מורכב, אבל אם אתה משתמש ב- Google אז שיהיה בהצלחה כי זהו גם כן מנוע חיפוש מצוין לקבוצות דיון!

מדוע כדאי לך לחפש בקבוצות דיון באמצעות Alta Vista ? הרי אתה יכול סתם לקרוא את הקבוצות שמעניינות אתך באמצעות תוכנית קריאה ( newsreader ) או באמצעות דפדפן ה-WEB שלך ?

לאור העובדה שכל כמה ימים נוספים מיליוני פריטים חדשים, מעטים הם האנשים שיכולים למצוא את הזמן לעקוב אחרי מה שקורה ביותר מחצי תריסר קבוצות דיון. Alta Vista תאפשר לך לחפש את כל המילים בכל המסרים שנשלחו בלמעלה מ-16000 קבוצות דיון ולקרוא באופן מיידי רק את הפריטים שתבחר. בנוסף Alta Vista  מאפשרת לך לחפש בקלות מידע ספציפי- למשל, מה הלקוחות שלך באמת חושבים על המוצר שלך – שאלמלא כן היית רואה רק לאחר חיפוש בים של מסרים.

לדוגמא, חיפוש מידע בנושא מסוים יכול בקלות להקיף מספר קבוצות דיון שכל אחת מהן מתמקדת בהיבט אחר של נושא כללי. עם תוכנית קריאה רגילה תצטרך לבדוק כל אחת מקבוצות הדיון. עם Alta Vista לעמת זאת, אתה צריך בסך- הכל להקליד את מילות החיפוש שלך פעם אחת ו-Alta Vista תמצא התאמות מתוך כל המסרים העדכניים בכל קבוצות הדיון.

כיוון שקבוצות דיון, מטבען, הן ספונטניות וחסרות מבנה, Alta Vista אינה מאחסנת מסרים בארכיב לעד. חלק מן המסרים נשמרים לפרק זמן של עד שבועות אחדים, בעוד אחרים נעלמים מן השרת לאחר מספר ימים, תלוי בנפח הדיסק ובגודל המסר. אולם לאחר מספר חודשים גם המסרים העתיקים ביותר יפנו את מקומם בשרת Alta Vista ויוחלפו במשלוח חדש.

 
     

about the site