דף הבית >> התהליך >> הגדרת יעדים >> תחזוקת האתר

 

תחזוקת האתר - מעקב, הערכה ותחזוקה

שפע של מידע על המבקרים באתר שלך יכול להיות מוקלט באמצעות תוכנת השרת שלך. אפילו הלוגים (logs) הפשוטים ביותר עוקבים אחרי מספר האנשים שנכנסו לאתר בכל זמן נתון, בכמה דפים ביקשו לצפות, ומשתנים רבים נוספים. על ידי ניתוח של הלוגים אתה יכול לפתח נתונים כמותיים הנוגעים להצלחת האתר שלך. הלוגים יאמרו לך אילו דפים היו הפופולריים ביותר ובאיזה סוגים וגירסאות של דפדפנים אנשים השתמשו כדי לגלוש באתר. לוגים יכולים גם לתת לך מידע על המיקום הגיאוגרפי של קוראי האתר שלך. התועלת שתפיק מהלוגים של האתר שלך תלויה במה שתבקש מהשרת ובאנשים שיתחזקו את השרת. לוגים מפורטים הם המפתח לרמת ההצלחה של אתר אינטרנט. הוובמסטר שלך צריך לאחסן את כל הלוגים של האתר לניתוח ארוך טווח וצריך להיות ערוך להוסיף או לשנות את קטגוריות המידע הנרשמות בהתאם לצרכים המשתנים.

מספר תוכנות פופולריות מתוכננות ליצר דוחות תעבורת אתר קריאים, בצירוף גרפיקת נתונים ותרשימים העוזרים בניתוח הנתונים. כשרות ללקוחות, אתרים המארחים חברות לעיתים קרובות מציעים דוחות מאתרי ניתוח פופולריים כגון WebTrends, לעיתים קרובות חינם. אם ספק האינטרנט שלך או אתר האינטרנט של איגוד מקצועי כלשהו לא מציע ניתוח טוב של התנועה באתר, שאל אם הוובמסטר יכול לתת לך גישה ללוגים החודשיים של השרת. גרסאות בסיסיות של תוכנות לניתוח תעבורה כמו WebTrends, עולות כשלוש מאות דולרים, ואתה יכול להריץ אותם במחשב אישי במידה ואתה יכול לגשת ללוגים של השרת.

תחזוק האתר
אל תנטוש את האתר שלך ברגע שהוא עולה לאוויר. האספקטים התפקודיים והאסתטיים של אתר אינטרנט גדול צריכים תשומת לב קבועה וטיפוח, במיוחד אם האחריות על עדכון התוכן מוטלת על קבוצה של אנשים. מישהו יצטרך להיות אחראי בשביל לתאם ולבדוק את כל התוכן החדש, לשמר את הסטנדרטים הגרפיים והאדיטוריליים, ולהבטיח שהתכנות והחיבור יתבצע כשורה, כך שכל הדפים יישארו שלמים ותפקודיים. קישורים ברשת הם ברי חלוף, ואתה תצטרך לבדוק באופן תקופתי שקישורים לדפים חיצוניים עדיין עובדים. אל תזניח את האתר שלך בו בזמן שאתה מתחיל לפתח קהל, אם אתה תאכזב אותם על ידי חוסר עקביות יהיה קשה כפליים למשוך אותם חזרה.

גיבוי ואחסון האתר
עורך האתר צריך להיות בטוח שאתר האינטרנט מגובה באופן קבוע באמצעי אמין ובטוח כדי להבטיח שכישלון חומרתי קטסטרופי בשרת שלך לא ימחק את אתר האינטרנט שלך. רוב האתרים המקצועיים מגובים לפחות פעם ביום. אם אתה לא יודע מהו לוח הזמנים של הגיבוי שלך, שאל את הוובמסטר שלך או את ספק השרות. טעות אנושית היא הסיבה הכי שכיחה שבגללה תרצה גישה מהירה לעותק הגיבוי של אתר האינטרנט שלך. לרוע המזל, זה קל לדרוס גירסה חדשה באמצעות קובץ ישן (או ספרייה שלמה של קבצים), לבטל משהו חשוב בטעות, או בלי כוונה למחוק עבודה של מישהו אחר כאשר מעדכנים אתר אינטרנט. גיבוי חדש (באופן אידיאלי לא יותר מעשרים וארבע שעות) יכול לעיתים קרובות להיות מציל.

 


  |   דף הבית  |  הדפס עמוד  |  מפת האתר  |  לתחילת העמוד  |  


המדריך לבניית אתרים
מערכת המידע האקדמית - איתן כל הזכויות שמורות © 2003