דף הבית >> מולטימדיה >> יצירת מולטימדיה >> העברה

 

העברה

הטכנולוגיה של תקשורת ברשת מורכבת משלושה מרכיבים עיקריים : השרת, הרשת, והמחשב של המשתמש. שלושת המרכיבים האלה חייבים לעבוד במקביל כדי להעביר בצורה טובה מולטימדיה ברשת למחשב המשתמש. אין זה משנה איך שרת הוידאו שלך והרשת אם הגולשים שלך משתמשים במחשבים ברמה נמוכה.

הכי בלתי צפוי מבין כל המרכיבים הוא רוחב הפס. אם אתה קונה שרת תקשורת ברמה גבוהה, אתה יכול לצפות לרמה מסויימת של ביצועים. אלה הם אלמנטים מדידים. אבל אלא אם כן אתה עובד עם רשת נפרדת, רוחב פס יהיה משתנה משמעותי וקשה לחיזוי. הגורמים המשפיעים על רוחב פס נעים החל מהקונפיגורציה הבסיסית של הרשת שלך עד לעומס התנועה ברשת בכל זמן נתון.

בהנתן משתנים אלו, הפרמטרים ליצירת והעברת מולטימדיה ברשת אינם מוגדרים בקלות. הם ישתנו בהתאם לפרויקט שלך. אם אתה יוצר אתר אינטרנט לרשת פנימית של איגוד מקצועי, למשל, התקשורת שלך יכולה להיות יותר תובענית מבחינה טכנולוגית מאשר אם אתה מיישם אותו באינטרנט. המפתח הוא הכרת הקונפיגורציה והיכולת של המשתמש שלך בצורה אופטימלית ולהתכונן לפיה.

זרימה
טכנולוגיית זרימה שולחת נתונים למשתמש באופן רציף אבל לא מורידה כל הקובץ. בתסריט האופטימלי, התוכן מאוחסן בשרת תקשורת, המשמר קשר קבוע עם הלקוח כדי לקבוע בכמה נתונים המשתמש יכול לתמוך. בהתבסס על המידע הזה, השרת מכוון את זרימת הנתונים בהתאם ושולח מספיק נתונים ללקוח.


זרימה מציעה יתרונות רבים, הראשון ביניהם הוא גישה מקרית. טכנולוגיית זרימה מאפשרת לצפות בסרטים מכל נקודה בזרימת הוידאו. אם הקורא שלך ניגש לוידאו באורך שעה ורוצה להביט רק בחמש הדקות האחרונות, הוא יכול לזוז קדימה לנקודה הרצויה. יתרון נוסף הוא דרישות אחסון נמוכות יותר ממחשב המשתמש. מדיה זורמת מוצגת ישירות; היא לא מאוחסנת בזיכרון או על הכונן הקשיח. היתרונות שבזרימה הם גם החסרונות שבה. כדי לצפות בסרט בזמן אמת התוכנה של המשתמש צריכה לשמור על קשר קבוע עם הנתונים הנשלחים מהשרת. כתוצאה, אם יש תקלות ברשת או אם המכונה של הלקוח לא יכולה לטפל בהשמעה חוזרת, הנתונים יכולים פשוט להיאבד. זרימה דורשת יכולת עיבוד משמעותית. בנוסף, מדיה זורמת צריכה להיות דחוסה בצורה משמעותית על מנת ליצור קובץ קטן מספיק כדי שיהיה ניתן לצפות בו בזמן אמת.

הורדה
מדיה הניתנת להורדה מאוחסנת על מחשב הלקוח בזיכרון או על הכונן הקשיח. רוב המדיה הניתנת להורדה היא מתקדמת, מה שאומר כי המידע הנחוץ להשמעה חוזרת מאוחסן בתחילת הקובץ. הורדה מתקדמת מאפשרת שימוש בקובץ לפני שכל הקובץ ירד. מדיה הניתנת להורדה נשלחת למשתמש באותו פרוטוקול HTTP ולכן אין צורך בשרת מיוחד. כל עוד מהירות ההורדה נשארת מעל קצב הנתונים בסרט, הצפייה תהיה רציפה.

האיכות של מדיה ניתנת להורדה בדרך כלל יותר גבוהה מזאת של מדיה זורמת, כי אין צורך לשמור על קצב העברת הנתונים נמוך מספיק כדי להראות את המדיה בזמן אמת. יותר נתונים יכולים להיות מוקדשים לאיכות התמונה. מדיה כזו היא גם בעלת אמינות רבה יותר: כל הנתונים בסרט המקורי נמצאים בגירסה המורדת. מה שאומר גם שניתן להוריד את הנתונים לדיסק שלך לשימוש נוסף בעתיד.

החסרון העיקרי של מדיה כזו הוא דרישות האחסון על מחשב המשתמש. אפילו סרטי וידאו קצרים דורשים כמות גדולה יחסית של מקום אחסון. בעיה נוספת היא חוסר האפשרות לגשת בצורה מקרית לקובץ. אם אתה רוצה להביט בדקות האחרונות של סרט ארוך אתה חייב לחכות עד שכל הסרט יורד. פתרון אחד לשתי הבעיות האלה הוא לחלק קטעים ארוכים לחלקים קטנים יותר. זה מצמצם את הדרישות ממחשב המשתמש ונותן למשתמשים גישה יותר ישירה לחומר אותו הם רוצים.

 


  |   דף הבית  |  הדפס עמוד  |  מפת האתר  |  לתחילת העמוד  |  


המדריך לבניית אתרים
מערכת המידע האקדמית - איתן כל הזכויות שמורות © 2003