arrow

סגירת המכירה

לגבי הכתוב במאמר זה, עדיין הדרך העיקרית לבצע מכירה באינטרנט היא משלוח דיסק בדואר. ורבותיי, יש כמות דיסקים עצומה המיועדת למשלוח בדואר. אתם יכולים לרכוש דיסקים מק! ;מעונאים הגדולים כגון Amazon או CDNow ומקמעונאים הקטנים המתמחים בתחום מסוים (Importcd.com, SLCD.COM, http://tclimports.com/). אתם יכולים לקנות ממפיצים מקומיים קטנים (bluescds.com) וגם ישירות מחברות תקליטים חלקם (אך לא כולם) הן בעלי! חנויות on-line משלהן (גם למתגים הקטנים בחלקם יש חנויות כאלה). אתם יכולים לקנות אפילו ישירות מאתרי אינטרנט של אומנים (בעיקר הלא חתומים על חוזה עם חברות תקליטים). ואין מה לדבר על דר! ;כים הפחות מסורתיות (ברוב המקרים דרך "אתרי אינטרנט" ולא דרך "חברות") כמו MP3.com, iuma.com וכו'. אתם יכולים לבחור בין שפע של דרכים ושפע של מפיצים.

האם חיייבות חברות התקליטים למכור דיסקים באתר שלהם עצמם? האם כדאי להם? אחרי הכל אינכם יכולים להגיע למשרד המרכזי של חברת התקליטים ולרכוש שם דיסקים, נכון? מדוע לא ל! 492;שאיר לקמעונאים משלוח בדואר ותהליכי תשלום בכרטיס אשראי (וההחזרות והויכוחים)? זאת השאלה שרוב החברות בימים אלה שואלות את עצמן בהרבה תחומים של עסקים: האם לנטוש את המפיצים ! 92;מסורתיים ולשקול אופציות מסחריות אחרות, מה טוב יותר למכור באתר של חברה עצמה או לעבוד עם קמעונאי? בעקבות התמחות הצרה, עליה בנוי כל השוק של הדיסקים, רוב החברות יחליטו, מוקדם &! #1488;ו מאוחר, שלא משתלם "להדביק בולים של עצמן".

אך חכו! במה שקשור למוסיקה יום אחד "לא יהיה בולים להדביק"! שיתחילו להפיץ מוסיקה בביטים ברחבות האינטרנט מי יוכל לדעת איך ערוצי הפצה יראו? דבר אחד ניתן להגיד בביטחון: &! #1510;רכנים ויצרנים יהיו קרובים יותר מאשר לפני כן, ואדם ממוצע יראה שונה מאוד. כל אחד שמעורב בעסקי מוסיקה, החל מחברות תקליטים ועד לקמעונאים, חייב לעקוב אחר המגמות עתידיות בשוק ! אחרת הסיכון יגדל.

כשזה מגיע לתהליך של הזמנות ומכירות של הדיסקים באינטרנט אין זה שונה מלשלוח ספרים או חפצים קטנים אחרים. ראה WDVL E-commerce section לקבלת מידע על הקמת אתר מסחרי בסיסי, כמו כן יש מאמרי&#! 1501; מסחריים שונים ב- The Web Developers Journal ובערוץ מסחרי של Internet.com. פתח לעצמך חשבון מסחרי, קבל על עצמך תפקיד חשוב של מדביק הבולים ותתחיל להדביק!

אבל מה עם אתה מוכן לקפוץ ישר לדור הבא? מה אם יש לך ביטים מוכנים לשיגור ולא בולים להדבקה? איך אתה יכול למכור מוסיקה באופן דיגיטלי באינטרנט? תאורטית, זה מספיק פשוט רק! ; תעניק לקונים סיסמא או "מפתח" שפורק עמוד אינטרנט שאליו הם יכולים להוריד שירים שאותם קנו. המכשול הנסתר של התהליך הפשוט הזה, שהוא לא מעניק בשום צורה הגנה בפני ההעתקות. כשמיש! 492;ו קנה פעם אחת את השיר הוא יכול לשכפל העתקים ולמכור אותם לכל סיני.

חברות תקליטים גדולות חייבות לפקח באופן נוקב על הגנה בפני ההעתקה. החברות הגדולות לא ירצו להיכנס לתחום של ההפצה הדיגיטלית בגדול, כל עוד בתחום לא קיימת שיטה סטנדר! ;טית להגנה בפני ההעתקה.

כרגע מוצעות שיטות שונות למכירה "בטוחה" באינטרנט. ברובן הן פחות או יותר מותאמות למקור הפצה ספציפי.Mjuice ,לדוגמא, מציעה קידוד מיוחד משלה של קבצי MP3, הנקראים "MJF".ל-MJF ניתן להאזי! 503; אינסוף פעמים, אך רק משתמשים רשומים יכולים לעשות זאת ולא ניתן לעתיק אותם. הבעיה היא שלשם כך, אתה חייב שיהיה לך נגן MP3 מותאם ל-MJ.

אחת השיטות שמקובלת במספר אתרים זה אודיו נוזלי (Liquid Audio). אודיו נוזלי הוא פורמט תזרים מקודד שמציג את עצמו כפלטפורמה להפצת מוסיקה מא' עד ת'. הוא כולל הגנה מפני ההעתקות ואפ! 497;לו מערכת להוצאת הרשיונות. כל זה מאוד מרשים ואני הזכרתי אותו במספר מאמרים לפני כן. רק מכשול נסתר? אתם ניחשתם אותו - הוא עובד רק עם נגן אודיו נוזלי.

arrow נסו זאת!
ההפצה הדיגיטלית של המוסיקה
סגירת מכירה פרק 2 arrow