מבוא

  1. מבוא ל IRC
  2. היסטוריה של IRC
  3. דרישות מינימליות


מבוא ל IRC

IRC או שיחת ועידה באינטרנט, זה קרוב לוודאי מה שמביא מרבית מאתנו ביחד לאתר אינטרנט הזה. אנו משתמשים ב-IRC בשביל לשוחח עם אנשים מכל רחבי העולם כשיחה "חיה" בזמן אמת. כמה מאתנו משתמשים IRC בשביל לשמור מגע עם בני משפחה, בלי לשלם שיחות טלפון עבור מרחק גדול. עוד אחרים משתמשים IRC בשביל להוסיף ליעדה שלהם בנושאים מיוחדים. יש אלה שמשתמשים ב- IRC בשביל להכיר אנשים חדשים. 

למעשה,כאשר מוות של הנסיכה דיאנה הדהימה את העולם, חדשות האלה מיד העבירו שידור דרך ערוצי IRC וערוצים מסוימים רק לדיון הזה יצאו לדרך לכל משרוצה לשמוע יותר.

דוגמא קטנה איך IRC מפורסם, ברשתות IRC גדולות נמצאים בו-זמנית יותר מ-4000 אנשים ויש יותר מ-20000 ערוצים, אשר מראה לנו מגוון רב של נושאים. שימוש של IRC מפוצץ כלל עולמי, וקרוב לוודאי מספר שלו במיליונים.

יתרונות :

מבוא

תקציר ההיסטוריה.

 IRC פותח באוגוסט של 1988, כאשר ג'רקו אויקרינן עובד של משרד ממשלתי במדע עיבוד של מידע באוניברסיטת Oulu, היו לו בידיים שעות פנאי והוא ניסה להבין משמעות של תקשורת מבוססת על BBS (לוח מודעות אלקטרוני, מחשב המספק שירותי תקשורת נתונים). כמו שאתה יכול לראות  זה נטש על כל ציפיות שלו. IRC באמת השיגה המון פופולריות (והוקעה ציבורית) במשך מלחמת המפרץ, אנשים התאספו סביב מחשבים שלהם לשמוע חדשות האחרונות מעדכנות לעתים קרובות לפני החדשות עולמיות שזה מכה לשידורי הרדיו וטלביזיה. בני משפחה התאספו סביב מחשבים שלהם ויכלו לשמור מגע עם יקירים שלהם. ברגע ש IRC תפס גלגול, פשוט קבץ תנופה עד שהפך להצלה ענקית היום.

Undernet User Committee עשה ראיון ב-1997 שתוכל לקרוא כאן : היסטוריה של Jarkko Oikarinen :IRC ו-ראיון עם Jarkko Oikarinen

מבוא

למה אתה זקוק ב-IRC.

לרוב האנשים עם מחשבים יש עכבר וחיבור לאינטרנט כך שזה חלק פשוט.בשביל להיכנס ל-IRC אתה זקוק בלקוח,שזה תוכנית אשר מאשרת לך לשוחח. יש הרבה לקוחות שונות זמינות, אבל במידה רבה  בהיקף הכי נרחב משתמשים ב-mIRC (כש m- משם חבר שכתב תוכנית Mardem Khaled Bay)

ברגע שהחלטתה באיזה לקוח תשתמש אתה חייב לעשות כמה פרטים "למלא תפסים" עם מידע כלשהי

מבוא