הערה : מביאים בראש כל פקודות IRC קו נטוי קדמי "/" !

 1. איך אני משנה שם חיבה שלי?
 2. איך אני מפעיל ערוץ?
 3. מה זה @ לפני שם חיבה?
 4. איך אתה הופך למפעיל הערוץ?
 5. אני יודע שמות חיבה של חברים שלי, אבל לא יכול למצוא אותם. איך אני עושה זה?
 6. אם אני לא יודע על איזה ערוץ הוא, אבל יודע שהוא על IRC, איך אני אמצע אותו?
 7. מה זה אומר הוא קבע מצב אישי להיות סמוי? אתה מתכוון שאף אחד לא יראה אותו?
 8. איך אני מקבל רשימה של ערוצים?
 9. כאשר אני מנסה לערוך רשימת הערוצים ,אני מתנתק מ-IRC. למה?
 10. אתה מציין רשתות IRC. אתה מתכוון שיש שם יותר מאחד?
 11. אם אני על DALnet האם אני יכול לשוחח עם בן אדם מרשת שונה?
 12. בסדר , רשתות עצמאיות. האם לכל שרת על רשת יש אותם ערוצים כמו לכל שרת אחר על אותה רשת?
 13. פיגור? מה זה פיגור?
 14. איך אני יכול לבדוק אם אני מפגר בזמן?
 15. מה זה ping?
 16. מה זה פיצול ברשת?
 17. איך אני שולח ומקבל קבצים ב-IRC?

 1. בשביל לשנות שם חיבה, תקליד nick newnick/. לדוגמה : nick ralph/.

 2. שאלות
 3. בשביל ליצור ערוץ, תקליד join #channelname/. ערוץ חייב כמובן להיות אוד לא קיים. לדוגמה, בשביל ליצור ערוץ בשם mychannel, תקליד join #mychannel/.

 4. שאלות
 5. בן אדם עם @ לפני שם חיבה שלו זה מפעיל של ערוץ. הם מקלים על ערוץ ויש להם גישה לפקודות מיוחדות הנקראות פקודות מצב שאין לאחרים.

 6. שאלות
 7. אתה יכול להפוך למפעיל הערוץ באחד משני דרכים : (1)  על ידי יצירת הערוץ בבעלותך...אתה אוטומטי הופך להיות מפעיל הערוץ. (2) על ידי מפעיל בערוץ הקיים.

 8. שאלות
 9. בשביל למצוא מישהו שכרגע על IRC,  תכתוב whois nickname/. מידע על אותו שם חיבה ועל איזה ערוץ הוא מוצג בתיבת סטטוס. כמובן אם מצב פרטי שלו נקבע כסמוי, לא תראה על איזה ערוץ הוא.

 10. שאלות
 11. אתה יכול ליצור קשר אתו על ידי שליחת הודעה אליו. תכתוב לדוגמה : msg voy what channel are you on , voy/

 12. שאלות
 13. לא,הוא לא במדויק לא ראוי... אתה עדיין רואה אותו כאשר הוא על אותו ערוץ כמוך . מצב סמוי אומר שכאשר בן אדם מחפש עם פקודת who nick/ או  names #channelname/ , הם לא רואים כאשר פקודה מתבצעת. זאת דרך פשוטה להגן על עצמך מסקרנים. תקבע מצב אישי שלך להיות סמוי, תקליד  mode nickname +i/.

 14. שאלות
 15. בשביל לערוך רשימה של ערוצים פעילים על ברשת IRC, תקליד list/ . אם אתה על רשת גדולה כמו EFnet , אפוא בערך 3000 - 4000 ערוצים או יותר צריך קצת לצמצם רשימה . אתה יכול לערוך רשימה עם min/max . לדוגמה עם אתה רוצה רשימת הערוצים עם לפות 5 אנשים ולא יותר מ 10 , תקליד list -min 5 -max 10. לצערנו, עדיין זה לא מונע מהורדת רשימת כל הערוצים. כדאי לעשות מסננים על ערוץ המעניין, אבל זה עדיין לוקח המון זמן וכתוצאה מכך מודם ומחשב עובדים איתי.

 16. שאלות
 17. זה לא פגם בתוכנית. זה פגם של שרת יותר מדי רגיש ברשת. כאשר אתה דורש רשימת הערוצים אתה מבקש משרת להוריד המון מידע למחשב שלך. מידע הנדרשת מונחת בחוצצים של שרת. מנקודה מסוימת, חוצצים מתחילים להיות עמוסים יותר מדי בגלל נפח המידע שאתה דורש. מנקודה מסוימת בשביל להגן על עצמך מנעילה שרת מתנתק אתך. זה מנגנון הגנה שמותקן בתוך שרת, אבל שרת לא יודע שאתה לא מתכוון לעשות נזק אלה פשוט מבקש לערוך רשימת ערוצים.

 18. שאלות
 19. כן. יש המון רשתות IRC, אבל רוב מהם מאוד קטנים, כמו אולי ל- 40 או 50  משתמשים ואולי 10 ערוצים או פחות. יש 3 רשתות IRC עיקריות. הם DALnet, Undernet ו Efnet.

 20. שאלות
 21. לא. כל רשתות לגמרי נפרדות ועצמאיות. לכל רשת יש בבעלות שלה קבוצה של שרתי שיחה והם לא מקושרים לשרתים מרשתות אחרות. אתה יכול לראות ערוצים עם אותם שמות על רשתות שונות, אבל הם לא אותו ערוץ . הם לגמרי נפרדות ועצמאיות אחד מהשני, ואין אפשרות לשוחח מאחד לשני.

 22. שאלות
 23. כן . רשת מורכבת מכמה שרתים, כולם מתחברים אחד לאחר. לכל שרתים כל מידע משותפת.

 24. שאלות
 25. פיגור זה עיקוב בזמן שדרוש לסיגנל שלך בשביל להגיע למשתמש אחר. כאשר כל דבר רץ כמו שצריך ,התקשורת בין משתמשים למעשה מיידי. בכל אופן, דברים בכלל לעתים רחוקות רצים כמו שצריך. פיגור בין משתמשים מתקבל על הדעת כאשר פיגור בזמן פחות מ - 10 שניות. אם זה תופס יותר מאשר זה  תקשורת הופכת ל יותר ויותר קשה. אתה יכול להקטין פיגור זמן במידה מסוימת על ידי בחירת שרת שמבחינה גיאוגרפית קרוב אליך. אתה יכול לבחור באופן שכיח, בכל אופן לא תמיד,מיקום השרת על ידי שם של שרת. לדוגמה, כתובת של שרת  DALnet יכולה להיות Cin.dal.net ,מציינת בסינסנטי. שרת Efnet יכול להיות בשם mickey.cc.utexas.edu מצביע בטקסס.

 26. שאלות
 27. אתה בודק סטטוס פיגור זמן שלך עם פקודת ping .ping שולח סיגנל ל"מטרה" שיכול להיות משתמש אחר ואפילו אתה. הפקודה ctcp nickname ping/ . יכול להיות תלוי בתוכנית IRC שאתה משתמש , אתה יכולת גם להשתמש ב ping nickname/ . זמן תגובה של ping יהיה בשניות ותופיע בחלון סטטוס.

 28. שאלות
 29. Ping pong זה משאתה רואה תוצאה של חקירת שרת שתראה אם אתה עדיין על המערכת. אתה זקוק לעשות אין תגובה, תוכנית IRC שלך עושה את זה אוטומטי. ברור פנג פונג בדרך כלל מתרחש כאשר  יש המון פיגורי זמן או חיבור רע לשרת. אם אתה באופן קבוע מופגז על ידי פנג פונג , תנסה לעבור לשרת שונה.

 30. שאלות
 31. פיצול רשת  זה איבוד קשר בין שרתי של רשת. כאשר מתרחש פיצול ברשת, משתמשים עוזבים ערוצים בכמויות גדולות בו זמני. אתה יכול אפילו למצוא את עצמך עזוב כבן אדם אחד על הערוץ. מה מתרחש כאשר שרת לרגע עיבד קשר עם שרת אחר. טלפון שבור גורם לאחד או מספר יותר רב מקרים, מקרים אשר אתה לא יכול לשלוט מחדש. הם יכולים להתרחש עקב עומסים גבוהים על השרת, עיבוד חולית תקשורת אינטרנט, או התרסקות מוחלטת או חלקית של שרת עצמו. בסופו של דבר קשר ים צריכים להקים מחדש, וכל משתמשים שהיו על ערוץ יצטרפו מחדש. אתה יכול לחקות את זה בחוץ, או לנסות להתקשר לשרת שמן הצד האחר של פיצול. אני מייעץ לך לחקות בחוץ, אלא אם כן פיצול עובר זמן ממושך מאוד.

 32. שאלות
 33. קבצים , הכוללים טקסט, יישומים, תמונות נשלחים על IRC על ידי שימוש ב - DCC . אתה יכול להשתמש ב IRC בשביל לשוחח עם משתמש אחר.  DCC מסמל שיחה ב IRC בקשר ישיר ומהיר יותר ( Direct Client to Client ). חיבור DCC מבוסס על חולית תקשורת ישירה בין שתי משתמשים שמופרדים מערוצי IRC רגילים. מכיוון שזה חוליה נפרדת ,זה שיטה הכי בטוחה של תקשורת עם משתמש אחר, ולא כפוף לפער הזמן מתחבר אל ערוצים נורמליים (אף על פי שחולית DCC יכולה לחוש פיגורים משלה .

 34. שאלות