למתקדמים

  1. מבוא למתקדמים
  2. אבטחה
  3. מפעילי IRC
  4. פקודות שרת.


מבוא ל Irc.

IRC מסמל שיחת ועידה באינטרנט. IRC זה מערכת שיחות רב משתמש ורב ערוצי שרץ על רשת. היא נותנת לאנשים מכל העולם יכולת לדבר אחד עם שני בזמן אמת. לכל משתמש יש שם חיבה (מזהה) והוא משוחח עם משתמשים אחרים או בפרטיות או בערוץ.

באיזה תוכניות אני זקוק? : לקוחות IRC.

בשביל להריץ IRC, אתה זקוק לתוכנית שבדרך כלל נקראת לקוח. יש מגוון רחב של תוכניות IRC אפשרויות. לקוח הכי מפורסם של Macintosh IRC זה IRCLE. לקוח IRC הכי טוב מבוסס על חלונות זה mIRC. הוא קל בשימוש, מורץ על ידי תפריט/סמל, וניתן לעצבו טוב מאוד. רוב האנשים על IRC משתמשים בו, ואלה שבקרוב ידחו מה שהם משתמשים יעברו ל-mIRC.

איך אני מתחבר ,ומה אני עושה אחרי כן?

IRC מבוסס על מודל שרת– לקוח, כמו שמראים למטה.

כדי להשתמש ב-IRC, אתה צריך להתחבר לשרת IRC ברשת IRC. הערה : שרת IRC זה לא אותו שרת כשאתה מתחבר לאינטרנט. אתה בהתחלה מתחבר לאינטרנט , כרגיל באמצעות ספק שירותי אינטרנט,אחר כך אתה מתחבר לשרת IRC.

רשת IRC זה אוסף שרתים מחוברים ביחד. כאשר אתה נכנס לרשת IRC, אתה מתחבר לאחד משרתי על הרשת הזאת. מכיוון שכל השרתים מחוברים אחד לשני, אתה מתחבר לכל המשתמשים האחרים למרות שהם לא מחוברים לאותו שרת כמוך. כל השרתים ברשת משותפים ומאפשרים גישה לאותו מידע. כל שרת יודע מי עכשיו ברשת, באיזה חדרי שיחות וירטואליות ברשת(ערוצים) יש משתמשים, ובאיזה שרתים משתמשים הם.

שרת שאתה בוחר תלוי ברשת IRC שאתה מעדיף ומיקום גיאוגרפי שלך. תמיד טוב יותר להתקשר לשרת שמבחינה גיאוגרפית על ידיך, אבל זה לגמרי לא הכרחי . לקוח IRC שלך תכתיב איך אתה למעשה מבצע תהליך חיבור. תקרא סעיף עזרה של תוכנית לקוח IRC שלך בשביל לקבל פרטים.

בסדר, אני מחובר… מה שלב הבא שלי.

כעת אני מחובר אני זקוק להצטרף לערוץ. דרך הכי מהירה לכתוב [join #[name of channel/. לדוגמה, אם אני רוצה להצטרף ל israel# , אני צריך להקליד join #israel/. שמות הערוצים לא רגישים לגודל האותיות, כך שאתה לא צריך לדאוג על היוון , אבל אתה חייב להכליל ליטרה (#) אשר ממנה מתחילות כל שמות הערוצים. גם כן , כל הפקודות של IRC מתחילות מקו נטוי קדמי (/). זהו זה! אתה בערוץ ואתה יכול להתחיל לשוחח עם אנשים מרוחקים ממך.

כללי התנהגות ב IRC... תשים לב על אופן התנהגות שלך.

אתה תמצה כל מני אנשים על IRC. יהיו נחמדים ויהיו לא כל כך נחמדים. בפשטות תתנהג כאילו אתה בעולם אמיתי. רוב האנשים יהיו ידידותיים ומתחשבים בזולת, אם אתה גם כן ידידותי. רוב הערוצים שמים נושא לשיחה, כך תבדוק זה בחוץ לפני שנכנס פנמה. כאשר אתה מצטרף לערוץ, תגיד שלום. אל תצפה לקבל בחזרה ברכת שלום, במיוחד כאשר יש הרבה אנשים בערוץ. אם אתה אף פעם עוד לא ביקרת ערוצים ואין לך מושג מה לצפות אז תשב ותראה זמן מה בשביל לקבל הרגשה זרימת הערוץ. המון הצלחה ותהנה.

למתקדמים

אבטחת.

האם אתה מודאג מאבטחת האינטרנט? בוודאי, כן. האם אתה מודאג על האבטחה כאשר משתמשים ב-IRC? בהחלט כן. אם השתמשתם בלי אמצעי זהירות מתאימים, IRC יכול להביא לסיכון ביטחוני ואישי רציניים. אם השתמשתם קצת בשכל בריא והכנה, IRC יכול להיות מוגן.

כאן יש כמה דברים שעוזרים להגן על זהות שלך ב-IRC

1.תשתמש ב-mIRC כתוכנית IRC שלך. הוא בקלות מתחזק אלמוניות שלך. הערה: מידע שלהלן מתייחסת לכל לקוחות IRC לא רק ל-mIRC.

2. לעולם לא לפרסם שם אמיתי שלך, מספר טלפון, כטובת, או מידע אישית כלשהי לאנשים זרים ב IRC.

3.תשתמש במין ניטראלי בשם חיבה. תשתמש משהו דומה ל Cardinal, Boots, Treaker או משהו שלא מזהה אותך כזכר או נקבה.

4.בהגדרת תצורה של מידע ב-IRC, תשנה מידע אישית שלך. במקום להכניס דואר אמיתי שלך, תשים כתובת מזויפת(בדומה me@nowhere.com ). או פשוט משהו דומה "לא זמין".

5.מתחת לסעיף Identd של Setup לא להכניס userid אמיתי שלך. כתובת התחברות למחשב IRC צריכה להיות אלמונית. לדוגמה, אם אני משתמש ב userid אמיתי שלי, משהו יכול לעשות whois/ לשם חיבה שלי ולראות שם biscuits@tigger-01.neosoft.com. הם יכולים להשתמש בזה כדי להפיק דואר אלקטרוני שלי biscuits@neosoft.com. אם בכל אופן אני משתמש ב userid מזויף בהתקנת mIRC משהו דומה ל-nobody אז whois/ נותן להם זה : nobody@tigger-01.neosoft.com. עכשיו הם לא יכולים לחשב מה כתובת של דואר אלקטרוני שלי.

6.תקבע מצב אישי שלך סמוי זה יצור יותר בעיות למצוא אותך למשהו שמטריד אותך. פשוט תקליד   mode yournickname +I/. אתה לא תהיה לא ראוי במדויק. משתמשים על אותו ערוץ עדיין רואים אותך. אבל אתה לא ראוי למי שעושה פקודות who/ או names/. אבל פקודה : whois nick/ עדיין נותנת מידע באיזה ערוץ אתה.

7.אם אתה מוטרד על ידי משתמש, תשנה שם חיבה שלך באופו שכיח, תקבע מצב אישי שלך סמוי(תסתכל למלה), ותניח הטרדן על התעלמות. התעלמות קובעים עם פקודה [ignore [username or address/ . לדוגמה ignore warthog/.

8.אף פעם, אף פעם לא לקבל שיחת DCC או קובץ נשלח ממשהו שאתה לא יודע או בטוח בו. זה גורם ל 95% של כל בעיות ביטחון של IRC. ב-mIRC תקבע שיחות ושליחת קבצים של DCC התעלמות מהכל (IGNORE ALL).

9.אף פעם, אף פעם לא לעשות מעשים שמשתמש מבקש לעשות אם זה נשמע מוזר או אתה לא יודע איזה תוצאה יכולה להיות .לדוגמה, אם משתמש מבקש להקליד DO blah blah/. אל תעשה את זה. יכול להיות שזה תפיסת שליטה מלאה על מערכת שלך.

אם אתה עוקב אחרי אמצעים פשוטים האלה, אתה יכול לא לדאוג על בטיחות על IRC.

אבטחה באינטרנט.

בנוסף על דאגות ביטחון על IRC, המון אנשים דואגים על הגנה כללית באינטרנט. זאת דאגה הגיונית, במיוחד עם גידול שימוש בחיבור פס רחב באינטרנט בדומה ל DSL ו-Cable Modems. לאלו שמרגישים שזקוקים להיות לגמרי בטוחים באינטרנט, יש שם " כיסוי ביטחוני " שאתה יכול להשתמש.

מה זה Firewall ?

Firewall מפריד לגמרי מחשב שלך מאינטרנט בשימוש "מחיצת קוד" שבוחן כל "חבילה" בודדת של נתונים כפי שמגעים לאחד הצדדים של firewall – ניכנס פנימה או יוצא החוצה ממחשב שלך- לקבוע האם זה מותר להעביר או לחסום.

למתקדמים

מפעילי IRC.

פרק זה מתאר איך לקבל יותר מידע על שרתי IRC שאתה משתמש. כל שרת מורץ על ידי מפעילי IRC אשר לפעימים בטאות קורים שוטרי IRC. אלו האנשי שמריצים כל השרתים של IRC ומנסים תחזק מהירות ואמינות של רשת IRC. הם לא שוטרים ולא מתערבים בענינים כמו החזרת זכויות, העברת ניהול, בחירת שמות חיבה וכולה של משתמשים או ערוצים. ליותר מידע על מפעילי IRC תכנס ל IRC Operator Guide  שמזכיר חוברת הדרכה או ל  Oper Myths  אשר באופן מוחלט רושם מה מפעילי IRC יכולים/לא יכולים.

כמה מילים על nukes (שליחת הודעות דרך אינטרנט על מנת לגרום נזק למחשב יעד) : למפעילי IRC אין סמכות לנסות לעצור אותם כי זה לא חלק של IRC.

מידע מפורטת יותר למפעילי IRC אתה יכול לקבל כאן : IRC Operators Guide

למתקדמים

פקודות של שרת.

LINKS/

LINKS/ פקודה שמראה כל שרתים שמחוברים כיום לרשת IRC שאתה נמצא בו. אם מסיכת שרת מפורטת, LINKS מראה כל שרתים שמתאימים למסיכת שרת, שהיא יכולה להכיל תוים כללים(WILDCARDS).

LINKS *.com/

*** irc.rift.com irc.total.net 3 [205.150.226.4]
*** irc02.irc.aol.com irc.lightning.net  6 America Online EFNet

עמוד ראשון הוא רשימת שמות השרתים, עמוד שני שרת שמחובר אליו ועמוד שלישי מספר קישורים החוצה.התראה : אל תעשה links/ הרבה פעמים אחרת תהיה בין אלה שעושים צרות בעבודת שרת.

ADMIN/

מציג פרטים אדמניסטרטיביים על שרת. בדרך כלל זה נותן לך דואר אלקטרוני שאתה יכול להשתמש בשביל לשאול שאלות ודווח תלונות כמו רובוטים לא חוקים ( רק אל תחזיק נשימתך, רוב מפעילי IRC אנשים מאוד (עסוקים כמו שמתואר ב במפעילי ...

ADMIN/

*** Administrative info about irc.psinet.com
*** PSI Net EFNet IRC Server
*** Admin - Katherine Spray<sprayk@interramp.com>
*** moonwolf @ IRC

MOTD/

הודעת היום (באינטרנט הודעת פתיחה המופיע עם הכניסה לאתר ומספקת מידע או עצות למשתמש) אשר מסביר מדיניות של שרת ומידע אחרת . כדאי תמיד לקרוא לפני שימוש באיזשהו שרת.

MOTD irc.ais.net/

[excerpted MOTD follows]
*** -  The Rules for IRC.AIS.NET:
*** -  o No Clones/Multiple clients
*** -  o No link looking scripts
*** -  o Clients must respond to valid ctcp requests
*** -  Failure to comply with any of the above rules may result in your
*** -  connection to this server being blocked.

מידע מפורטת יותר למפעילי IRC ופקודות של שרת אתה יכול לקבל כאן : IRC Operators Guide ו- advanced IRC commands guide

למתקדמים