דף הבית >> טיפוגרפיה >> פלטפורמות שונות

 

פלטפורמות שונות

גודל פונט יחסי
מערכות ההפעלה של מקינטוש וחלונות מציגים טקסט אחרת, אפילו כאשר משתמשים באותם פונטים. בדרך כלל, טקסט בדפדפנים שלחלונות ייראה גדול ב 2-3 נקודות גדול יותר מאשר במקינטוש. לכן שורה של 12 טקסט בגודל 12 נקודות במקינטוש תראה יותר כמו 14 נקודות על חלונות. ההבדל הזה בעיבוד הפונט יכולה להיות בעלת השפעה משמעותית על מבנה הדף שלך. הטבלה הבאה מראה את ההבדלים בתצוגה בין חלונות ומקינטוש.

typo9.gif
אם אין לך מוכנה למכונה עם מערכת הפעלה "אחרת" ואתה משתמש בנטסקייפ, ולשנות את גודל הפונט מ- 12 ל- 14 כדי לבחון איך הדף ייראה במקינטוש.

פונטים
הפונטים היסודיים שבאים עם מערכות ההפעלה של מקינטוש וחלונות רשומים מתחת. אם אתה הולך להגדיר פונטים למסמכים שלך, אתה צריך כנראה להשתמש בפונטים האלה, ואתה צריך תמיד להגדיר לפחות פונט אחד מכל מערכת הפעלה (למשל : "Aral;Geneva") כדי למנוע מהדפדפן להציג את הדפים שלך בפונט של בררת המחדל :

typo10.gif

זכור שהרבה משתמשים של מקינטוש ש- Office של מיקרוסופט מותקנת או הדפדפן של מיקרוסופט, יהיו בעלי פונטים של חלונות המותקנים במערכות שלהם. אם אתה מגדיר את הפונטים "Georgia;Times" בהגדרות של פונט שלך, הרבה משתמשים של מקינטוש יראו את הטקסט שלהם ב Georgia, כשם שמשתמשים של חלונות יראו.

 


  |   דף הבית  |  הדפס עמוד  |  מפת האתר  |  לתחילת העמוד  |  


המדריך לבניית אתרים
מערכת המידע האקדמית - איתן כל הזכויות שמורות © 2003