דף הבית >> מולטימדיה >> מולטימדיה ברשת >> אנימציה

 

אנימציה

רוב האנימציות ברשת דורשות תוספים (Plug- Ins) מיוחדים לצפייה. יוצא דופן הוא קובץ בפורמט GIF, שהוא גם הנפוץ ביותר לצורכי אנימציה ברשת, כאשר קרוב מאוד אליו עומד השימוש בטכנולוגית פלאש (FLASH). הבחירה בקובץ GIF להעברת אנימציה, מאפשרת הצגת האנימציה בלולאה או פעם אחת בלבד, וניתן לתזמן אורך כל פריים באנימציה.


לקבצי GIF ישנם מספר חסרונות. קבצי GIF אינם מאפשרים שליטה בממשק, ולכן למשתמש אין שום אפשרות להפסיק אנימציה שרצה בלולאה מלבד סגירת חלון הדפדפן. באותה מידה משתמש לא יכול לראות בשנית אנימציה שנסתיימה.

יש מקום לאנימציה ברשת. אנימציה פשוטה בדף הבית של האתר שלך עשויה לספק את כמות המידע הויזואלי הנדרשת כדי למשוך את הגולש לתוך האתר. שם, התוכן העיקרי הוא תפריט של קישורים, כך שהאיום בהסחת דעתו של הגולש מהתוכן קטן מאשר בעמוד פנימי בעל תוכן ממשי. כאשר יש באתר אנימציה שמתייחסת לתוכן העמוד, דרך אחת להפחית את ההפרעה הפוטנציאלית היא הצגת האנימציה בחלון משני. הטכניקה הזאת מציעה שליטה מסוימת של הגולש: קוראים יכולים לפתוח את החלון להביט באנימציה ואז סוגרים את החלון כאשר הם סיימו.

שם, התוכן המהותי הוא בדרך אופיינית תפריט של חוליות, לכן האיום של הפרעה היא פחות מזה תהיה בדף של תוכן פנימי. גם, אנימציה דקה כמו העברה יכולה לעזור לכוון את המשתמש ליסודות של קשר שהם אולי אחרת ידלגו. אנימציה יכולה גם להיות שימושית בלהראות מושגים או פרוצדורות, כמו משתנות במשך הזמן. כאשר יש לך אנימציה שמתיחסת לתוכן מהאתר שלך, דרך אחת להפחית את ההפרעה הפוטנציאלית זאת להציג את האנימציה בחלון משני. הטכניקה הזאת מציעה מידה של שליטה של צופה : קוראים יכולים לפתוח את החלון להביט באנימציה ואז סוגרים את החלון כאשר הם דרך.

 


  |   דף הבית  |  הדפס עמוד  |  מפת האתר  |  לתחילת העמוד  |  


המדריך לבניית אתרים
מערכת המידע האקדמית - איתן כל הזכויות שמורות © 2003