דף הבית>>גרפיקה >> גרפיקה ברשת >> מיזוג צבעים

 

מיזוג צבעים

תמונות בצבע מלא יכולות להכיל טווח כמעט אין סופי של ערכים של צבע. מיזוג צבעים הוא האמצעי הכי שכיח בשביל להקטין את טווח הצבע של תמונות ל- 256 (או פחות) צבעים שייראו ב- 8 ביט.

מיזוג צבעים הוא התהליך של קירוב פיקסלים של שני צבעים ליצירת האשליה שקיים צבע שלישי. דוגמה פשוטה היא דמות עם רק לבן ושחור בלוח הצבעים. על ידי שילוב פיקסלים לבנים ושחורים בתבניות מסובכות תוכנת גרפיקה כמו פוטושופ יכולה ליצור את האשליה של ערכים אפורים :

אותו תהליך מרכך את ההשפעה של הקטנת מספר הצבעים :

מיזוג צבעים גם מקטין את החדות הכוללת של התמונה, וזה לעיתים קרובות פוגם בתמונה. ההפסד הזה של פרטים בתמונה במיוחד ברור כאשר צילומים עוברים מיזוג צבעים ל- 216 צבעים :

מיזוג צבעים באמצעות הדפדפן
אם קורא של אתר האינטרנט שלך בעל מוניטור הקבוע לתצוגה של 256 צבעים (מקרה נדיר יותר ויותר בימים אלה), אז הדפדפן יציג דמויות באמצעות 216 צבעים. במצב הזה אין דרך להכריח את הדפדפן להציג צבע מחוץ ללוח הצבעים הבטוח של הדפדפן. ההשפעה של שימוש "מסוכן" בצבעים ליסודות הגרפיים העיקריים שלך הוא שקוראים עם תצוגה של 256 צבעים יראו הרבה תמונות שימוזגו בכבדות. זה יכול להיות מקובל לחלק מהיסודות החזותיים על הדף, אבל אם כפתורי הניווט היסודיים שלך והגרפיקה של רקע ממוזגים, יהי קשה לקרוא חלקים מהדף והרושם הכולל יהיה חובבני :

gra15.gif
 


  |   דף הבית  |  הדפס עמוד  |  מפת האתר  |  לתחילת העמוד  |  


המדריך לבניית אתרים
מערכת המידע האקדמית - איתן כל הזכויות שמורות © 2003