הפיכת Perl ל CGI.

ובכן כעת יש בידך את הכלים הבסיסיים של שפת פרל (perl) ובוודאי ברצונך ליישם ידע זה בעבודה אמיתית. ובכן עליך לדעת כי הכרת פרל (perl) זה דבר אחד אבל להפוך את זה לסקריפט מגניב של CGI זה כבר דבר אחר לגמרי… אם כך נעבור לחלק השני בעולם הסקריפטים הנפלא של קולינס (מחבר מאמר זה).

כיום ישנם כל מיני ספריות מוכנות מראש ומודולים קיימים של פרל המאפשרים כתיבת סקריפטים של CGI באופן קל ומהיר אך להזכירך אנו עוסקים בכללים הבסיסיים ואותם נלמד. אבא שלי פעם אמר לי "עליך ללמוד תחילה ללכת לפני שאתה מתחיל לרוץ". לכן היום נלמד את הבסיס שכמעט נחשב לפרה-היסטורי אך בכל זאת נותן את הכלים למימוש דברים מורכבים ויפים בפרל עם CGI.

אך לפני שנמשיך עליך לדעת מספר דברים נוספים לפני שאתה קופץ לחלק השני.

  1. עליך לדעת כיצד יוצרים טופס(form) בשפת HTML. אם אינך יודע זאת עליך ללמוד זאת ואח"כ לחזור לכאן בחזרה. זה מאוד פשוט ולא צריך לקחת יותר מ10 דקות.
  2. כתיבת סקריפטים דורשת סוג מסוים של ריכוז , לעיתים ניתן להשיג אותה בעזרת מוסיקת רקע – לי אישית שירים של הפיקסיס (pixies) עושים את זה.
  3. כתיבת סקריפטים ב CGI עלולה להיות מתסכלת ביותר, לכן כדאי שתחזיק לידך שק אגרוף או מחשב ישן שתוכל לפרוק את המתח. כמובן שאם זה לא עוזר לך, תמיד תוכל לגנוב סקריפטים של אנשים אחרים…

ובכן כעת אתה מוכן לקפוץ לשיעור של היום בו נבחן את ההבדלים בין פרל עבור CGI לבין סקריפטים בפרל. כמו כן נכתוב סקריפט קטן ונחמד שידגים את העצמה בשימוש עם CGI.

איך שהתינוק שלנו גדל  | ההבדל עם סי.ג'י.איי