מבוא ואודות האתר

זהו אתר הדגמה למסחר האלקטרוני, המסביר במה מסחר זה שונה מהמסחר הרגיל. באתר תוכלו ללמוד על סוגי המסחר הקיימים לדעת מהו בדיוק מסחר אלקטרוני על כל יתרונותיו וחסרונותיו.

בעקבות התפתחות טכנולוגיית המידע, מתרחשים שינוים רבים בחיינו - החל מתחומי הפנאי והבידור ועד שינויים בכלכלה העולמית. המסחר גם הוא משנה את פניו, לא עוד מסחר כמו שהכרנו עד עכשיו, מעט מסורבל ומסובך אלא מסחר אלקטרוני מהיר וקל למשתמש. האינטרנט שנמצא עדיין בשלביו הראשונים נותן לחברות השונות, ותיקות וצעירות כאחד, הזדמנות שווה, ליזום מהלכים חדשים ולבסס את עצמן בתחום זה. כך גם במסחר האלקטרוני, הדורש חשיבה חדשה תוך העזה ולקיחת סיכונים על מנת להגדיל את הסיכויים לקחת חלק בכל התהליך הקשור להכנסת האינטרנט לחיינו והשימוש בו ככלי לבילוי, למציאת מידע, לקניות וכו'.

במסחר האלקטרוני ישנן מספר בעיות כגון: אבטחה ותשלומים, טכנולוגיות הצפנה, פרטיות, הסבר על הטכנולוגיות שמציעות חברות כמו מיקרוספט, תקנים בינלאומיים, מערכות CRM , ואליהם מוצעים פתרונות כגון: SET , אימות זהות המשתמש ע"י אמצעים טכנולוגיים כגון: כרטיס חכם וחתימה אלקטרונית, חוזים מקונים (חוזים אחידים שבהם יעשה השימוש באינטרנט. חוזים אלו יופיעו על מסך המחשב וההסכמה להם תינתן בלחיצת כפתור. הלקוח לא יוכל לשנות דבר בחוזה אלא לדחותו או לקבלו) וכו'.

אתר זה נותן מענה אינפורמטיבי לכל דורש המבקש לדעת פרטים על המסחר האלקטרוני והשימוש בו, וגם קישורים לאתרים נוספים בתחום (כולל אתרי חדשות). האתר תומך בשפה העברית בצורה מלאה, הן ע"י הקלדת נתונים בעברית והן ע"י הצגת הנתונים. באתר יש תבנית הדגמה הממחישה כיצד מתבצעת עיסקה דרך האינטרנט על כל שלביה החל בהקלדת הנתונים האישיים ועד לבחירת המוצר אותו מעוניינים לרכוש. שווה לנסות!!!

הנושא הבא: למה?