ראשי > מבוא

 

מבוא ל-html דינמית

אהרון וייס

 htmlדינמית נבנתה על הסטנדרטים הקיימים של html במטרה להרחיב אפשרויות של עיצוב ואינטראקטיביות בעמוד האינטרנט. התמחות ב-dhtml תאפשר לך, מעבר להצגה פשוטה של מידע שמתאפשרת בעזרתhtml , לבנות אפליקציות מורכבות בעמוד ה-web. מכיוון ש-dhtml במהותה היא טכנולוגיית "ערך מוסף", עליך להכיר את עיצוב העמוד הבסיסי ע"י שימוש ב-html המסורתית. ניסיון תכנותי ב-JavaScript נדרש גם הוא על מנת לממש את מלוא הפוטנציאל שלdhtml . בחלק מהמבוא נניח שיש לך היכרות בסיסית עם  html ועם JavaScript.

הרשת היא סביבה מתפתחת, ועמודי האינטרנט עצמם מציגים מידע סטטי של אפליקציות אינטראקטיביות. Dhtml היא מונח כולל למספר דרכים שבהן יכולים מפתחי web להכניס חיים לעמודים שמציגים מידע.

הרעיון הבסיסי שעומד מאחורי  dhtmlהוא די פשוט: לאפשר לכל אלמנט בדף להשתנות בכל זמן. בימים עברו, ניתן היה לשנות רק את תוכן הדף ע"יcgi . זה דרש מהשרת לבצע שינויים בעמוד ולשלוח את כל העמוד בחזרה ללקוח. למרות שהתהליך בר ביצוע, הוא הכביד מאוד גם על עומס המסרים ברשת וגם על זמן העיבוד של השרת. עם עיכובים רבים בין פעולה של המשתמש לבין תגובה על המסך, היכולת לבנות אפליקציות אפקטיביות שמבוססות על עמודי אינטרנט הצטמצמה.

עםdhtml , התהליך כולו מתרחש בצדו של הלקוח. כלומר, שינויים בעמוד יופיעו מיידית, בתגובה לפעילות כלשהי של המשתמש. יש לזכור, שחלום ה-dhtml הוא שנוכל לשנות כל אספקט של העמוד שנטען כרגע—עיצוב טקסט, החלפת תמונות,שינוי טפסים וטבלאות, ואפילו שינוי המידע המוצג על המסך עצמו.

אם כן, המונח  dhtmlאינו מתייחס רק לשפת הסימוןhtml . בכלליות, המונח מתאר את המושג המופשט של פירוק עמוד האינטרנט לחלקים ניתנים לתפעול, וחשיפת החלקים הללו לשפת סקריפטים שיוכלו לבצע את התפעול. איכות ומידת התפעול של האלמנטים בעמוד הן פונקציה של בשלות השפה. ומכיוון שהשפה נמצאת בשוק זמן קצר בלבד, היא לא בשלה מספיק.

כמו הרשת עצמה,  dhtmlמתפתחת כל הזמן. בנקודה מסוימת, השפה תוכל להגשים את הרעיון של "לשנות כל דבר בכל מקום בכל זמן". Dhtml עשויה אפילו לשנות את שמה, אבל הרעיונות שהוגדרו למעלה בהכרח ימשיכו להתפתח. 

 

:תוכן
התקן הישן אודות תקנים
מיקום דינמי
 STYLE תכונות
  DHTML-הכנסת דינמיות ל
עיצובים דינמיים
עיצובים בתוך שורה
שינוי החוקים
חיבור אירועים
סיום
 
 
 
 
לעמוד הבא  לעמוד הראשי