ברוכים הבאים לספריה הוירטואלית המכילה מאות פרוייקטים שבוצעו על ידי סטודנטים למדעי המחשב במוסדות להשכלה גבוהה בישראל.    הפרוייקטים כוללים מגוון אמצעי המחשה (פלאש/סרטוני וידאו/תמונות/הדמיות), מבחנים לבדיקה עצמית ועוד.    מאמצים רבים הושקעו בכל פרוייקט ופרוייקט ואנו תקווה כי תלמדו רבות מכל אחד ואחד.

אנו מזמינים כל מי שירצה לפתח פרוייקט במסגרת איתן לפנות אלינו.

רקע טכני: זהו שרת איתן-1 (EitanOne ) הראשי של איתן, המתארח בחוות השרתים תרומת חברת נטוויז'ן.  השרת עצמו תרומת חברת סאן מדגם Sun Fire 480  חזק מאוד בעל 4 מעבדי Sparc III  ו-8 ג'יגה זכרון.

   
חומרה ומחשבי כף-יד

אתר על ללימוד חומרת מחשבים  הכל על המחשב, מעבד, לוח אם, פסים (Bus), זיכרון, אחסון, תצוגה, קול, תקשורת, אנרגיה ומארזים. עם סרטוני הדרכה, מבחנים ועוד.

טכנולוגיות מסכים  ......

כיצד המחשב פועל  אתר על לחומרת מחשב שבוצע על-ידי רותם טויסטר ובועז יגודינר מאוניברסיטת בר-אילן, בשנים 2000-2001. האתר נותן סקירה, המלווה במילון מונחים נרחב והרבה תמונות להמחשה, על כל מרכיבי המחשב (מעבד, זיכרון, לוח אם ועד עכבר, מודם, מדפסת ועוד), ועל כל מרכיב ניתן לקבל מידע כללי (טכני), הסטוריה התפתחותית וקישורים להמשך קריאה.

מחשבי כף יד  פרוייקט שבוצע במהלך 2001-2002 על-ידי שגיב אהרונוף ורווית יצחקי מאוניברסיטת בר-אילן. האתר, המעוצב היטב, הינו מן המקיפים והטובים בתחום בעברית אם לא השימושי ביותר מסוגו וסוקר את ההסטוריה של עולם מחשבי כף היד, כל החברות והמכשירים כולל מפרטים טכניים וטבלאות השוואה, מידע על כל מכשיר, מערכות ההעפלה השונות וההבדלים ביניהם, חומרה - מעבדים, חיבור אלחוטי, זיכרון ועזרים, מערכת להתאמה של סוג מכשיר כף היד לפי צרכים, שאלות ותשובות ועוד.

מרכז הידע הישראלי לדיסק הקשיח  עדיין בתהליך עבודה. אתר-על לנושא הדיסק הקשיח - החל מתהליך הרכישה, מבנה וסוגים שונים ועד טיפול ותחזוקה, כולל תוכנות כנורטון, ישומים במערכת הפעלה חלונות, בעיות ופתרונות, מונחים ועוד. הכל בשילוב מולטימדיה וסרטוני הדרכה. ביצוע: מיכאל שניידר ואייל עופר, אוניברסיטת בר-אילן, 2002-2003.

מקלדות ועכברים  כל מה שרציתם לדעת על מקלדות, עכשברים ואמצעי הצבעה. כיצד המקלדת עובדת, סוגי מקלדות, סוגי עכברים ועוד. בוצע על-ידי עינת שטרן ורן לוקאר, אוניברסיטת תל-אביב, שנה"ל תשס"ב, 2002.

המוח מאחורי ה-CPU  פרוייקט שבוצע על-ידי נטלי דביר ועדי אלחסוב-רביץ מאוניברסיטת תל-אביב בשנת 2002. האתר מלמד בצורה מקיפה מהוא מעבד חד מחזורי, רב מחזורי, אלגברה בוליאנית, מעגלים, שפת מכונה, אוגרים ועוד. מספר סרטוני פלאש מרהיבים מלמדים את מבנה ה CPU בצורה אינטראקטיבית. כמו כן, ניתן למצור מבחנים על החומר.חזרה לרשימת נושאים
clear