ברוכים הבאים לספריה הוירטואלית המכילה מאות פרוייקטים שבוצעו על ידי סטודנטים למדעי המחשב במוסדות להשכלה גבוהה בישראל.    הפרוייקטים כוללים מגוון אמצעי המחשה (פלאש/סרטוני וידאו/תמונות/הדמיות), מבחנים לבדיקה עצמית ועוד.    מאמצים רבים הושקעו בכל פרוייקט ופרוייקט ואנו תקווה כי תלמדו רבות מכל אחד ואחד.

אנו מזמינים כל מי שירצה לפתח פרוייקט במסגרת איתן לפנות אלינו.

רקע טכני: זהו שרת איתן-1 (EitanOne ) הראשי של איתן, המתארח בחוות השרתים תרומת חברת נטוויז'ן.  השרת עצמו תרומת חברת סאן מדגם Sun Fire 480  חזק מאוד בעל 4 מעבדי Sparc III  ו-8 ג'יגה זכרון.

   
תיכנות - כללי

Active Directory  

לימוד מסד הנתונים SQL גרסה 7 של מיקרוסופט  לימוד מסד הנתונים SQL Server גרסה 7 של מיקרוסופט. פרוייקט שבוצע על ידי אייל ברגמן ואמנון בן ציון מאוניבסיטת בר-אילן בשנת 2000.

לימוד שפת SQL  לימוד שפת השאילתות למסדי נתונים - SQL. הפרוייקט בוצע על ידי רינת חן מאוניברסיטת בר אילן בשנת 2001. ראוי לציין כי הפרוייקט על אף שהסטודנטית קיבלה ציון טוב, היה בעייתי משום השימוש המאסיבי (והבלעדי בעצם) בטכנולוגיית פלאש וניתן להתרשם עד כמה הטכנולוגיה אינה מתאימה לבניית אתר לימוד שלם ויוצרת בעיות ניווט מבחינת שימושיות המשתמש. פלאש היינה טכנולוגיה משלימה לצרכי מולטימדיה ולא לבניית אתרי קורסים.

מיקרוסופט SQL Server OLAP  OLAP היא טכנולוגיה לניתוח מידע ממסדי נתונים. זו היא בעצם טכנולוגיית שאילתות לניתוח נתונים בפני דרגים שונים בארגון והינה אחת מן הדרכים להתמודדות עם כמו רבה של תוכן. האת סוקר את הטכנולוגיה, בשבילוב סרטוני פלאש ומנוע OLAP המאפשר להתנסות לבד ולהרית שאילתות על נתוני דמה במסד הנתונים. בוצע על-ידי אלי סעדון מאוניברסיטת בר-אילן, 2001-2002.

תבניות תיכנון (Design Patterns)  אתר שנבנה על-ידי דניאל אוריאלי מאוניברסיטת תל-אביב במהלך שנת 2002. "אתר זה הוא מקום טוב להתחיל בו עבור מי שמתעניין בניצול האפשרויות אשר פותח בפנינו התכנות מונחה העצמים על מנת ליצור קוד חסין, גמיש ופתוח לשינויים, אשר ניתן ל reuse, והוא ברור ומודולרי. לאחר שאתם שולטים בעניינים הטכניים של הסינטקס של השפה, design patterns מעלות אתכם דרגה ומלמדות אתכם להשתמש בכלים אשר מספקת לכם השפה מונחיית העצמים." האתר סוקר ומלמד מהן תבניות תיכנון, כיצד להשתמש בהן כולל דוגמאות והסברים בליווי קולו של מחבר האתר.

המדריך לבדיקות תוכנה  "מרכיב התוכנה במוצרים ובשירותים הסובבים אותנו, הולך וגדל. איכות התוכנה הנה המרכיב החלש בשרשרת האיכות של מוצרים ושירותים רבים". QA הינו מושג השגור בפי רבים מהסטודנטים למדעי המחשב, שחלקם הגדול מתחיל את צעדיהם בעולם המיחשוב בתפקיד "המשעמם" של QA. רבים אינם מודעים לחשיבות הנושא בעולם בו חיינו מבוססים על מחשבים ואסונות מתרחשים כאשר הבדיקה כושלת (אסון הקולומביה כמשל, אך כמובן קיימים נושאים יום יומיים כתוכנה לקויה המעקבת או פוגעת בעסק כולו). פרוייקט שבוצע על-ידי יעקב שליסל, אוניברסיטת בר-אילן, 2002-2003.

הקדמה לתכנות MFC עם ++ Visual C גרסה 6.x  פרוייקט שבוצע על-ידי איילת שיפר מאוניברסיטת בר-אילן בשנת 2000 והוא מן הראשונים שבוצעו במסגרת סדנאות איתן. האתר הינו סדרה של 4 דפים שמטרתה לעזור ללומד לרכוש הבנה של הרעיונות העיקריים שגורמים למתכנתי MFC לעבוד תחת Visual C++. סדרה זו מתחילה ממש בהתחלה, ומראה את הרעיונות הפשוטים, היסודיים שמניעים כל תוכנית MFC.חזרה לרשימת נושאים
clear