ברוכים הבאים לספריה הוירטואלית המכילה מאות פרוייקטים שבוצעו על ידי סטודנטים למדעי המחשב במוסדות להשכלה גבוהה בישראל.    הפרוייקטים כוללים מגוון אמצעי המחשה (פלאש/סרטוני וידאו/תמונות/הדמיות), מבחנים לבדיקה עצמית ועוד.    מאמצים רבים הושקעו בכל פרוייקט ופרוייקט ואנו תקווה כי תלמדו רבות מכל אחד ואחד.

אנו מזמינים כל מי שירצה לפתח פרוייקט במסגרת איתן לפנות אלינו.

רקע טכני: זהו שרת איתן-1 (EitanOne ) הראשי של איתן, המתארח בחוות השרתים תרומת חברת נטוויז'ן.  השרת עצמו תרומת חברת סאן מדגם Sun Fire 480  חזק מאוד בעל 4 מעבדי Sparc III  ו-8 ג'יגה זכרון.

   
תקשורת ורשתות

טלפוניית אינטרנט - VoIP  Voice Over IP

מדריך לרשתות תקשורת  המדריך לרשתות אינטרנט הינו הטוב ביותר והמקיף ביותר באינטרנט, והיינו תרגום (ברשות) של מדריך דומה באנגלית של סיסקו. המדריך כולל נושאים דוגמת מבוא לתקשורת מחשבים, פרוטוקולי תקשורת, פרוטוקולים למיתוג וגישור, מערכות רשת, ניתוב, אבטחת איכות וניהול ואבטחת רשת. בכל אחד מנושאי אב אלו יש עשרות נושאים משניים והיקף האתר הינו מרשים ביותר. כולל קרוב ל- 20 סרטונים להדגמה ומאות תמונות. הפרוייקט בוצע בשנים 2000-2003 על-ידי מספר סטודנטים מן המחלקה למדעי המחשב. בגרסתו האחרונה היו מופקדים על הפרוייקט שרון בן-שלוש וירון טרבלסי, לצורך תיכנות והוספת סרטוני הפלאש. פרוייקט זה בוצע בבר-אילן בשנים 2000-2002 על ידי 7 סטודנטים.

לימוד פרוטוקול TCP\IP  אתר ללימוד הפרוטוקולים שמניעים את רשת האינטרנט. הפרוייקט בוצע במסגרת הסדנא של אוניברסיטת תל-אביב על ידי ורד קרונפלד ונועה לוי.

פרוטוקולים בתקשורת  

שירותים סלולריים מבוססי מיקום  פרוייקט שבוצע על-ידי מיכל כספי ורון לוי מאוניברסיטת תל-אביב, במהלך סמסטר א', שנה"ל תשס"ב, 2002. האתר מתחיל במבוא לעולם הסלולר ולטכנולוגיות המצויות בו כמו גם העתידיות, ממשיך בפרק הדן בטכנולוגיות איכון (סוגי הטכנולוגיה המשמשים לביצוע האיתור של המכשיר, ומי מבין סוגי הרשתות משתמשת באיזו טכנולוגיה), השימושים בטכנולוגיה זו וכן היבטים כללים כפרטיות, תקנים וחקיקה. באתר המאוד מעוצב, המשתמש יוכל למצוא מידע עשיר כמו גם הדגמות חזותיות הנותנות הסבר על הטכנולוגיות והשימושים.

תקשורת סלולרית  פרוייקט שנכשל (חוסר שיתוף פעולה מצד הסטודנטים) אך מובא כהקדמה לפרוייקט חדש שהוגדר ומחכה לסטודנטים שיבצעו אותו. הפרוייקט בוצע על ידי אבישי שגיא ודודי פרץ מאוניברסיטת בר-אילן במהלך 2001 וסוקר את הטכנולוגיות GSM, TSMA, CDMA ואנלוגי בצורה טכנית טקסטואלית בלבד (עם מעט קישורים לאתרים באנגלית המדגימים את הטכנולוגיות).

ועידות וידאו  ועידות וידאו (video conference), או בשמם העברי "ועידות חוזי" הינו אמצעי מאוד מבוקש ונפוץ כיום. החל מנטמיטינג ודומיו ועד שימושיים עסקיים מובהקים והעברת וידאו על גבי רשתות, כולל רשתות סלולר ועוד. אתר זה מלמד את הטכנלוגיות הקיימות והעתידיות, שימושים, מילון מונחים, שאלות ותשובות ועוד. ביצוע: יובל שוורץ וטליה רום, אוניברסיטת בר-אילן, 2002.

השן הכחולה  אתר טכני בעיקרו, הסוקר בצורה מקיפה ומעמיקה את טכנלוגיית השן הכחולה (Bluetooth), אשר כובדת את העולם ומאפשרת קישור אלחוטי בין התקנים שונים (מחשבי כף יד, טלפונים סלולריים ועוד). הפרוייקט בוצע על-ידי נועם שמיר, אליה אויסר ולירון גפן מאוניברסיטת תל-אביב, בשנת 2002.

השן הכחולה בלי לשבור שיניים  מטרת האתר לימוד נושא השן הכחולה בצורה קלה לעיכול, בעיקר מכוון למשתמש המצוי, אך עם זאת - נוגעת בנושאים טכניים בצורה מתומצתת תוך שימוש בסרטונים, כיצד הטכנולוגיה עובדת. באתר ניתן למצוא מדריך מוצרים, שאלות ותשובות, מילון מונחים, מבחן מסכם על החומר, סרטוני וידאו למיניהם הממחישים את השימושים והטכנולוגיה ועוד. האתר נבנה על ידי חובב מזור, אוניברסיטת בר-אילן, 2002-2003.

רשתות תקשורת מהירות  חזרה לרשימת נושאים
clear